Informacija
2025 m. sausio 28 – vasario 9 d.
Indija. Pažintinė kelionė
Kaina 1300 Eur + lėktuvo bilietai (nuo 700 Eur)
Į kelionės kainą įskaičiuota | – Apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose su pusryčiais 4* viešbučiuose su pusryčiais; – angliškai kalbantis gidas visoms pažintinėms kelionėms Delyje, Džaipūre, Agroje, Orčoje, Khadžurahe ir Varanasyje pagal programą; – profesionalaus vairuotojo paslaugos; pervežimai, numatyti programoje; – valstybiniai mokesčiai, parkavimo, vairuotojo išlaidos ir visi kiti taikomi mokesčiai; – Tadž Mahalo lankymas saulėtekio metu; – pasivažinėjimas džipais Amber forte Džaipūre; – lankomų objektų mokesčiai pagal programą; – kelionė traukiniu iš Agros į Džansį; – rytinis išskirtinis pasiplaukiojimas valtimi Gango upe Varanasyje; – važiavimas rikšomis Fatehpur-sikri, Taj Mahal-Agra ir Varanasi; |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Kelionės medicininių išlaidų draudimas (galime apdrausti BTA draudimu keliautojus iki 75 m. amžiaus); – aviabilietas Vilnius – tarpinis miestas – Delis – tarpinis miestas – Vilnius (nuo 700 Eur); – 2 vietiniai skrydžiai: Khadžurahas – Varanasis; Varanasis – Delis. Vietinių skrydžių kainos (40-100 Eur/už skrydį) gali keistis. Kaina tikslinama prieš kelionę; – viza 95 EUR; – pietūs ir vakarienės, kitos asmeninės išlaidos; – mokestis už fotografavimą lankytinose vietose; |
Pastabos | – Objektų lankymo tvarka, įėjimo bilietų kaina gali kisti priklausomai nuo oficialiai skelbiamos situacijos. – Minimalus grupės dydis – 8 žmonės. – Savarankiškai bilietus perkantys keliautojai apie tai privalo informuoti kelionės organizatorių. – Kelionei reikalingas pasas, galiojantis dar bent 6 mėn. po kelionės pabaigos. |
Kelionės programa
Skrydis su persėdimu iš Vilniaus į Delį.
Nusileidę Indiros Gandi tarptautiniame oro uoste sutvarkome vizų formalumus, įsikuriame viešbutyje. Pailsėję ir papusryčiavę pradėsime pažintį su Indijos sostine Deliu. Mahabharatose minimas Pandavų dinastijos valdomas miestas buvo vadinamas Indraprastha. Delio vardas žinomas nuo I a. pr. m. e. Miestas pavadintas įkūrėjo radžos Dhilu vardu. XVI a. Delis tapo Mongolų, kildinusių save iš Čingischano, imperijos įtvirtinta sostine. Galingomis sienomis su akmeniniais vartais apsuptas miestas neabejotinai buvo architektūrinis šedevras. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien tęsime pažintį su naujuoju ir senuoju Deliu. Nuo Raudonojo forto (Lal Qil‘ah), kur gyveno imperatorius, iki Jama Madžid (didžiausios Indijoje mečetės, kurioje vienu metu gali melstis virš 30 000 maldininkų) vedė raudono akmens plokštėmis klotas kelias su krištolinio vandens kanalu. Pamatysime ir Parlamento rūmus, Radž Ghat – Indijos tautos patriarcho Mahatmos Gandžio, Džavaharlalo Neru ir Indiros Gandi kremacijos vietą, bei Indijos vartus – memorialą 74 187 Indijos armijos kariams, žuvusiems 1914–1921 m. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių vykstame į Džaipurą (250 km – 3 val.). Rūmų ir fortų miestas, apsuptas istorinių paminklų ir sodų, liudijančių Radžputo karalių didybę, Džaipuras – vartai į karališkąjį Indijos paveldą, dar vadinamas Rožiniu miestu. Džaipūrą 1728 m. įkūrė maharadža Sawai Jai Sing II, Amber forto statytojas. Taip iškilo karališka ir didinga naujoji sostinė.
Lankome galingą Amero fortą (Amber/Amer Fort), kur XVI a. prabangiuose rūmuose su šafrano sodais, veidrodžių menėmis gyveno vietiniai maharadžos. Įtvirtinti rūmai pastatyti ant kalno nuo kurio atsiveria nuostabi milijoninio Džaipūro miesto panorama. Fortą juosia įspūdinga gynybinė siena. Į rūmus galima užvažiuoti džipais ar užsikelti drambliais. Sustojame pasigrožėti rūmais ant vandens (Jal Mahal) ežero viduryj. Vėjų rūmai (Hawa Mahal) su 593 langeliais skirtais karališkosios šeimos moterims. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių tęsiame pažinti su Džaipūru. Lankome Vėjų rūmus (Hawa Mahal) su 593 langeliais skirtais karališkosios šeimos moterims. Miesto rūmų (City Palace) muziejus, kuriame sukaupta turtinga maharadžų portretų, rūbų ir meno kolekcija. Karališkoji observatorija po atviru dangumi (Jantar Mantar), kur galima daugiau sužinoti apie indišką zodiako kalendorių, saulės laikrodžius ir kitus laiko matavimo mechanizmus. Albert Hall muziejus* – Džaipūro pasididžiavimas, pasižymintis stulbinančia architektūra ir įmantriu dizainu. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
Po ankstyvų pusryčių išvykstame į Agrą (235 km – 4,5 val.). Pakeliui aplankome pažadėtąjį Pergalės miestą (Fatehpur Sikri) kurį dykumoje iš rausvo smiltainio XVI a. pastatė imperatorius Akbaras savo pirmagimio sūnaus garbei. Neįtikėtinai greitai išaugęs miestas dėl išskirtinės architektūros buvo vadinamas Indijos Versaliu. Penkiolika metų čia buvo imperijos sostinė, bet dėl vandens stokos vėliau buvo apleistas ir liko tuščias. Tęsiame kelionę į Agrą. Mahabaratose Agra buvo vadinama Agrabana – rojaus miestu. Mughulų dinastijos valdovai iš Agros valdė savo imperją, statė įtvirtinimus ir fortus, mauzoliejus ir rūmus. Nakvynė viešbutyje.
Anskti ryte, su kylančia saule, lankome Tadž Mahalį (Taj Mahal) – vieną žinomiausių paminklų meilei, pastatytą mylimiausiai Šacho Džahano žmonai Ardžumand Begum, dar žinomai kaip Mumtaz Mahal, mirusiai per gimdymą, atminti. Komplekso statyba, truko net 20 metų. Didžiulis balto marmuro mauzoliejus su tobulu musulmonišku kupolu – kolektyvinis daugybės to meto meistrų kūrinys. Jo sienos ir antkapiai inkrustuoti brangakmeniais, išmarginti juodo marmuro raštais – citatomis iš Korano. Puikūs vaizdai į Tadž Mahalį atsiveria iš Mehtab Bagh parko anapus Jamunos upės. Grįžtame į viešbutį pusryčių. Lankome Agros fortą – vieną geriausiai išlikusių tvirtovių Indijoje, įspūdingą rausvą rūmų kompleksą, stūksantį netoli Tadž Mahalio. Didžioji Agros forto dalis buvo pastatyta valdant imperatoriui Akbarui. Čia buvo didžiausias šalies iždas ir pinigų kalykla, rezidavo net trys imperatoriai – Akbaras, Šachas Džahanas ir jo sūnus Aurangzebas. Laisvas laikas Agros turguje. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių išvykstame į Agros traukinių stotį, kur traukiniu vyksime į Džhansį (2,45 val.). Pervežimas į Orčą.
Orča – „paslėpta vieta“, nedidelis miestelis, žinomas kaip Radža Ramo karalystė, galbūt vienintelė vieta šalyje, kur Viešpats Rama yra gerbiamas kaip mylimas karalius, o ne tik dievas. Orchha, turinti nuostabų XVI amžiaus Mogolų ir Radžputų architektūros derinį, beveik 300 metų buvo daugelio iškilių karališkųjų dinastijų centre. Ši istorija atsispindi ir nuostabiuose paminkluose, kurie puošia miestelį.
Orčos paveldo centre yra forto kompleksas. Šis kompleksas, esantis Betvos upės saloje, yra rūmų, fortų ir šventyklų labirintas. Padalintas į tris dalis: Raj Mahal, Jahangir Mahal ir Sheesh Mahal, fortas slepia slaptus praėjimus, išskirtines freskas ir nuostabias karalių bei karalienių gyvenamąsias erdves.
Po pietų ekskursija po Orčą. Aplankysime Raja Mahal, Shri Ram Raja šventyklą, Chatarbhuj šventyklą, papuoštą tapytomis freskomis, kurios atspindi didžiausią Bundela tapybos mokyklos klestėjimą. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių išvykstame į Khadžurahą (180 km – 5 val.).
Jei akmenys galėtų kalbėti, Khadžuraho šventyklos sukurtų melodijas. Į paveldą įtrauktas miestas, įsikūręs Vindhya kalnų grandinėje, garsėja į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu šventyklų kompleksu, kuriame yra induistų ir džainų maldos namai. Šios šventyklos garsėja savo nuostabiomis sudėtingomis skulptūromis, vaizduojančiomis įvairius gyvenimo aspektus: dvasingumą, meilę, draugystę, sportą, karališkąjį gyvenimą ir, svarbiausia, baimę keliantį meną. Pagal geografinę vietą šventyklos skirstomos į tris grupes: Rytų, Vakarų ir Pietų. Šventyklos buvo sumanytos ir pastatytos valdant Chandela dinastijai. Puošnus meistriškumas gyvenimiškas skulptūras ant šventyklos sienų paverčia meno kūriniais ir yra odė gyvenimui, meilei ir džiaugsmui. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių tęsiame pažintį su Khadžurahu. Aplankome Lakšmi (Laxmi) ir Varaha šventyklas, Kandarijos Mahadevos (Kandariya Mahadev) ir Devi Jagdambi šventyklas. Po ekskursijų, pervežimas į Khajuraho oro uostą skrydžiui į Varanasį.
Šventasis Varanasis miestas, įsikūręs ant šventosios Gango upės kranto, jau šimtmečius traukia piligrimus. Garsus rašytojas Markas Tvenas, kuris lankėsi Indijoje paskutinį XIX amžiaus dešimtmetį, miestą apibūdino kaip „senesnį už istoriją, senesnį už tradicijas, senesnį net už legendą“.
Manoma, kad tai yra Viešpaties Šivos buveinė, Varanasis yra vienas iš septynių šventų šalies miestų. Čia susilieja šimtmečių istorija, menas ir tradicijos, o tai įspūdingiausiai išryškėja miesto ghatuose (laiptuotose upės pakrantėse). Nuo garsiojo Ganga arti (ugnies ritualo) iki kremavimo ceremonijų – ghatai yra senų ritualų, atliekamų iki šiol, vieta. Ištisą parą čia negęsta ugnis. Kasdien Varanasyje sudeginama apie 300 kūnų. Pirmiausia, mirusiojo kūnas susuktas į įvairiausius spalvotus, ryškius audeklus panardinamas paskutinį kartą i Gangos upę ir padedamas ant kranto. Po to artimieji padeda mirusįjį ant paruošto laužo. Ugnis liepsnoja apie 3 valandas, kol kūnas pavirsta pelenais, kurie išberiami į upę.
Legenda pasakoja, kad Viešpats Šiva nukreipė dangiškąją Gangą žemėje, todėl upė laikoma šventa. Tūkstančiai bhaktų iš visos šalies atvyksta maudytis jos vandenyse, nes manoma, kad panirimas į šventąjį Gangą atleidžia vieną iš jų nuodėmių. Taip pat manoma, kad čia kremuoti pasiekia mokšą (išsigelbėjimą). Daugeliui šventoji Kashi Yatra (piligriminė kelionė į Kašį, kaip anksčiau buvo vadinamas Varanasi) yra vienas iš svarbiausių ritualų, kuriuos reikia atlikti per visą gyvenimą. Pastaraisiais metais miestas virto filosofijos, jogos, senovės medicinos Ajurvedos mokslo ir astrologijos vieta.
Vėliau vakare apžiūrime Varanasio ghatus, šventyklas ir vietinį turgų. Liudytojo vakaras Aarti (religinė ceremonija) Gangos upės pakrantėje. Nakvynė viešbutyje.
Rytą saulę pasitinkame plaukdami Gangos upe, kurią indai vadina savo motina ir laiko ją šventa. Jie tiki, kad Ganga yra visa ko pradžia ir pabaiga, šioje upėje indai atlieka apsivalymo ceremonijas, kiekvieną rytą ir vakarą maudosi joje, taip pat skalbia rūbus.
Po pusryčių ekskursija į šalia Varanasio esantį Sarnata (Sarnath) miestelį, kuriame, kaip manoma, Buda yra sakęs savo pirmąjį pamokslą dar 528 pr. Kr. Aplankome Dhamek stupą, Sarnatos muziejų, Chaukhandi stupą, Kaši (Kashi) šventovę – Vishwanath ir Bharat Mata šventyklas, Dashashwamedh ir Assi ghatus.
Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių pervežimas į Varanasio oro uostą. Skrydis Varanasis – Delis. mano pridėta: Laisvas laikas Delyje. Nakvynė viešbutyje.
mano pridėta: Ankstyvas pervežimas į Delio oro uostą. Skrydis su persėdimu iš Delio į Vilnių.