Informacija
2025 m. lapkričio 10–22 d.
Meksika. Pažintinė kelionė
Grupę lydės kelionės vadovas iš Lietuvos
1890 Eur +lėktuvo bilietai (nuo 890 Eur)
Meksikas – Teotihuakanas – Gvadalupė – Tula – Išmikilpan – Siera Gorde pranciškonų misijos – Grutas de Tolantongo – Chilitla – San Sebastian Bernal – Keretaro – San Miguel de Allende – Gvanachuata – Tekila – Puerto Vallarta
Į kelionės kainą įskaičiuota | – Transportas visos kelionės metu (mikroautobusas ar autobusas, priklausomai nuo grupės dydžio); – vidinis perskridimas Puerto Vallarta – Meksiko miestas su rankiniu 40x30x20 cm bagažu; – apgyvendinimas viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose (3-4****) su pusryčiais visos kelionės metu; – vietinių anglakalbių gidų paslaugos; – lydinčio vadovo‒vertėjo ir dvasinio vadovo iš Lietuvos paslaugos; – kelionės dokumentų sutvarkymas. |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Lėktuvo bilietai Vilnius – Meksikas – Vilnius (nuo 890 EUR) su rankiniu bagažu; – papildomas jūsų pasirinktas bagažas; – galimos papildomos ekskursijos poilsio prie jūros metu; – bilietai į programoje numatytas ekskursijas, pažymėtas žvaigždutėmis (apie 150 EUR žmogui); – arbatpinigiai vietiniam gidui ir vairuotojui; |
Pastabos | – Nacionalinės šventės, valdininkų apsilankymo ar kitais galimais atvejais nacionaliniai rūmai turistams yra neprieinami. Tokiu atveju organizatorius pasilieka teisę atšaukti vizitą į rūmus. – Objektų lankymo tvarka, įėjimo bilietų kaina gali kisti priklausomai nuo oficialiai skelbiamos situacijos. – Minimalus grupės dydis – 8 žmonės. – Savarankiškai bilietus perkantys keliautojai apie tai privalo informuoti kelionės organizatorių. – Kelionei reikalingas pasas, galiojantis dar bent 6 mėn. po kelionės pabaigos. |
Kelionės programa
Atskrendame į Meksiko miestą. Pervežimas į viešbutį. Įsikuriame patogiame viešbutyje miesto centre. Meksikoje keičiasi laikas – prasideda nuotykiai ir tikros atostogos! Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių ‒ apžvalginė ekskursija po spalvingąją Meksikos sostinę: Konstitucijos (Zokalo) aikštė, didžiausia Lotynų Amerikoje katalikų katedra, iškilusi ant actekų laikų Teokalio šventyklos griuvėsių; Nacionaliniai rūmai – prezidentūra su garsiomis Diego Rivjeros freskomis* (lankoma pagal galimybes). Grupės pageidavimu, lankome didžiausią pasaulyje Lotynų Amerikos Antropologijos muziejų*, saugantį gausias antropologines ir archeologines majų civilizacijos kolekcijas iki ispanų kolonizacijos laikotarpio ir garsųjį Saulės akmenį. Pagal galimybes, siūlome aplankyti Fridos Kahlo* muziejų istoriniame Kojokano rajone. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių lankome Gvadalupės Dievo Motinos šventovę, ant tropiniais miškais apaugusios Tepeyac kalvos, kur 1531 m. paprastam indėnui Chuanui Diegui apsireiškusi Mergelė Marija paprašė pastatyti koplyčią. Visame pasaulyje garsėjanti Gvadalupės Mergelės Marijos šventovė – tai milžiniška nauja bazilika ir šalimais pastatytas XVI a. šventyklų kompleksas, gausiai lankomas piligrimų. Laisvas laikas susikaupti. Išvykstame į seną actekų Dievų miestą Teotihuakaną*– muziejų po atviru dangumi. Plati Mirusiųjų alėja Saulės ir Mėnulio piramidės, remiančios debesis, plunksnuotosios Gyvatės šventykla, raižiniai ir freskos ant uolų pasakoja apie buvusias civilizacijas ir actekų karalystės klestėjimą. Užkopę į aukščiausias piramides, apžiūrėję miestą, siūlome atsipūsti ir pavakarieniauti tradiciniame restoranėlyje. Nakvynė viešbutyje.
Po ankstyvų pusryčių ryte išvykstame iš Meksiko miesto. Šiandien lankysime Tulą* – karingųjų Toltekų miestą. Didingos sostinės griuvėsiai liudija apie galingos karalystės gyvavimo aukso amžių. Įspūdingos karių‒atlantų skulptūros, išrikiuotos ant Rytinės Žvaigždės piramidės, primena toltekų karinę galią. Užkariavę žemes iki pat Jukatano pusiasalio, toltekai perstatė Čičen-Itsos piramides.
Po pažinties su atlantais siūlome paragauti tradicinio avienos patiekalo Barbakoa de Idalgo* Iksmikvilpano miestelio turgaus restorane. Vegetarams pasiūlysime apsilankyti vaisių ir daržovių turguje, paskanauti egzotinių vaisių. Išmikalio miestas garsėja Šv. Arkangelo Mykolo šventove, kurią 1500 m. pastatė augustijonai. Unikalias bažnyčios freskas tapę vietiniai meistrai piešiniuose pavaizdavo besikaunančius Erelio ir Jaguaro indėnų karius. Yra ir kitų ikiispaniškojo laikotarpio piešinių. Aplankę Išmikalio miestą, toliau keliausime į Grutas de Tolantongo kalnų kanjoną. Šiltas rūkas gaubia šiltųjų versmių natūralius baseinėlius. Šilto mineralinio vandens pripildyti baseinėliai, vonelės, yra net savotiška ola–sauna – puiki atgaiva po ilgos dienos. Nakvynė viešbutyje.
Ryte po pusryčių dar galima pasidžiaugti šiltosiomis versmėmis*, šiltu garuojančiu upės vandeniu, paklajoti po fantastiškai žalią lijanų mišką upės pakrantėse. Žalių samanų kilimais užkloti pakrančių akmenys, tarp kurių čiurlena gaivūs upeliukai. Pasakiškas vaizdas, tikra fotografų karalystė. Tačiau viskas, kas gražiausia, turi pabaigą – vėliau keliaujame į Chilitlą. Nakvynė viešbutyje.
Ar svajojote kada nors įžengti į fataziją? Pavaikščioti po fantazijų sodą? Siurrealistinis sodas, kurį sukūrė anglų poetas, kolekcionierius ir mecenatorius Edward James gali patikti arba ne, bet jis ilgam išliks jūsų atmintyje. Didžiausią įtaką šiam unikaliam sodui turėjo siurrealizmo menininkai Leonora Karrington ir Salvadoras Dali. Las Pozas sodas*, pilnas skulptūrinių arkų, suktų laiptų, vedančių į niekur, akmeninių gėlių, apaugusių žaliomis samanomis, lapais ir tikromis gėlėmis, keisčiausios betoninės konstrukcijos… Ilgiau klajojant mistiško sodo takeliais atsiveria vis naujos šio išgalvoto pasaulio detalės. Pasivaikščioję po sodą grįžtame į Chilitlą pietums. Siūlome pailsėti, papietauti, kad vėl galėtume keliauti toliau tyrinėti įdomiausius kampelius. Kitas mūsų sustojimas saulei leidžiantis – Kregždučių ola (Sotano De Las Golondrinas). Tai antra pagal dydį ola Meksikoje – didžiulė juoda landa 60 m. pločio ir 333 m. gylio. Saulėlydžiui artėjant tūkstančiai paukščių iš laukų grįžta į savo lizdus. Didžiuliais būriais kregždutės, čiurliai ir papūgos čirškėdamos nusileidžia iki pat olos dugno. Nepamirštamas reginys! Pakeliui aplankome įspūdingas Siera Gorda pranciškonų misijų bažnyčias biosferiniame gamtos rezervate… Palydėję saulę grįžtame į Chilitlą. Laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių kalnų keliais vykstame į magišką San Sebastiano Bernal miestelį. Kelias vingiuoja per biosferinį Sierra Gorde draustinį, nuostabios kalnų panoramos, trumpi sustojimai nuotraukoms gražiausiose vietose. Artėjant vidurdieniui pasieksime jaukų San Sebastian Bernal miestelį, kuris įrašytas į gražiausių magiškų Meksikos miestelių sąrašą. Į šį sąrašą Meksikoje įrašomi mažiau lankomi, bet patys gražiausi nedideli miesteliai, išsaugoję kultūrinį paveldą, tradicijas ir istoriją. Miestelio emblema – didžiulis Kordiljerų kalnų monolitas, stirksantis lyg koks guzas, miestelio centre ir iškalbingai pavadintas Pena de Bernal.
Vėliau keliaujame į šventovių ir fontanų miestą – Keretarą. Keretaro įžymybė – 74 arkų akvedukas, pastatytas markizo Juan Antonio XVIII a. seserų klarisių prašymu. Keretaro teatras, kuriame pirmą kartą viešai atliktas Meksikos himnas, aikštė, kur buvo sušaudytas imperatorius Maksimilijanas I, paskelbta dabartinė Meksikos konstitucija. Nuostabūs parkai su dailiai apkarpytais medžiais ir laurų krūmų klombomis, senamiestis, įrašytas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Aplankome Šv. Pranciškaus vienuolyną su didžiule barokine bažnyčia ir vienuolynu, kuriame įsteigtas regiono muziejus… Sakoma, kad čia patys skaniausi ledai Meksikoje! Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių vykstame į San Miguel de Allende, vieną gražiausią centrinės Meksikos miestą. Diego Rivieros laikais, kai jis dėstė miesto dailės akademijoje, miestas tapo menininkų meka. Neseniai miestas turistų buvo išrinktas „geriausiu miesteliu keliautojams pasaulyje“. Senamiestis įrašytas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Miesto centre iškilusi gotikinė Šv. Mykolo archangelo bažnyčia. Sakoma, kad vietinis architektas, nematęs gotikinės bažnyčios, suprojektavęs ją pagal paveikslėlius. Apžiūrėję senamiestį vėliau keliaujame į Atotonilko draustinį aplankyti „Meksikos Siksto koplyčios“. Taip vadinama Antonio Martinezo da Pokasangre freskomis ištapyta barokinė Jėzaus Nazariečio bažnyčia. Antrasis bažnyčios vardas – Dievo ir Tėvynės šventovė. XVIII a. čia pasirodęs Jėzus paprašė, kad bažnyčia būtų atgailos vieta. Plūstelėjus piligrimams, buvo pastayta didžioji bazilika ir ištapyta nuostabiomis freskomis, šalia trykštantys šaltiniai, laikomi stebuklingais. Šiandien tai antra pagal svarbumą piligrimų lankoma vieta Meksikoje. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien aplankysime vieną iš pačių romantiškiausių kolonijinių miestų – Gvanachuatą (išvertus – varlių kalvos). Pakeliui, pagal galimybes, sustosime San Josemaria sūrinėje, kur gaminami avies sūriai, Birmingemo parodose apdovanoti pagrindiniais prizais.
Gvanachuata – buvusios sidabro kasyklos, dviaukštis miestas, po kurį galima pasivaikščioti po žeme ir ant žemės. Pakilę funikulieriumi* virš miesto centro nusileisime į sidabro kasyklas pasiklausyti vietinių marijačių muzikos. Kadaise miestas buvo labai turtingas. Tik vienoje jo kasykloje XVIII a. buvo gaunama 1/3 viso pasaulio sidabro. Miestui būdinga ištaiginga barokinė ir čurigesko architektūra. Turtingiausia architektūra pasižymi miesto centras, kur didikai statė savo vilas. Prie centrinės aikštės yra XVII a. pastatyta Gvanachuato Mergelės bazilika. Kitas žymus statinys – Grūdų namai. Tai masyvus statinys, pradžioje naudotas derliaus saugojimui, revoliucijos metu jame slėpėsi rojalistai. Gvanachuato universitetas pradžioje gyvavo kaip jėzuitų mokykla. Gvanachuate yra neįprastas mumijų muziejus, kuriame eksponuojamos natūraliai susidariusios iš vietinių kapinių iškastų palaikų mumijos*. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien su vietiniu gidu aplankysime upės Grande de Santiago išraižytą Huentitano kanjona. Jis yra šiaurės rytinėje Gvadalacharos pusėje, tarp Tonala ir Zapopano savivaldybių. Dėl savo grožio ir struktūros lyginamas su JAV Didžiuoju kanjonu. Jo plotas maždaug 1137 hektarai, o vidutinis gylis – 600 metrų. Apsuksime kanjoną autobusu, sustodami gražiausiose panoraminėse aikštelėse, arba siūlome lengvą pasivaikščiojimą gamtoje.
Vėliau lankysime Tekilos miestą. Halisko valstija garsėja didžiausiais agavų laukais, būtent čia 1795 m. buvo pradėta gaminti tekila. Tačiau nepamirškime, kad Tekilos miestas su XVIII a. bažnyčiomis ir senamiesčiu – tai svarbus valstijos centras, vienas gražiauisų kultūros centrų, o vaizdingi agavų laukai tikrai verti sustojimo. Jei norėsite, galima pasidomėti, kaip agavos virsta gėrimu, paragauti tradicinio regiono gėrimo – Kantarinos, gaminamo iš tekilos, apelsinų sulčių, greipfrutų, citrinos, druskos, ledo ir greipfrutų sodos mišinio. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Prabangiu autobusu atvyksime į Puerto Vallarta kurortinį miestą palei Ramiojo vandenyno pakrantę Halisko valstijoje. Įsikūrę viešbutyje galėsime patyrinėti kurortinio miestelio įžymybes. Po pietų ar kitą dieną, jei pageidausite, surengsime pasivaikščiojimą po gražiausius paplūdimius.
Norėdami pažinti gražiausius paplūdimius, keliausime kaip vietiniai gyventojai.
Einant Makao keliu ir besimėgaujant krištolo skaidrumo įlankos vandenimis, kelionę pradėsime nuo Boca de Tomatlan – nedidelio vietinio kaimelio–uosto džiunglėse. Tai puikus Puerto Vallartos paplūdimys, skirtas Instagram tinkamoms nuotraukoms. Džiunglių uolos, nusileidžiančios į vandenyną, valčių, paliekančių įlanką, ar spalvingų vietinių namų nuotraukos – tikras perlas jūsų atostogoms. Smagiausia vieta fotografuoti paplūdimyje bus nedidelis akmeninis takelis, vedantis per džiungles… Šis žygis taps jūsų mėgstamiausiu visoje kelionėje!
Pervežimas į Puerto Valartos oro uostą. Skrydis į Lietuvą: Puerto Valarta – Meksiko miestas – Europos miestas – Vilnius.