Informacija
Liepos 17-30 d., 2021 m. 14d./13n.
Piligriminė-pažintinė kelionė
Grupę lydės vadovas iš Lietuvos
Kaina 800 EUR (grupei nuo 25 žm.)
Jei trokštate nekasdieniškos, prasmingos ir malonėmis apdovanojančios kelionės, ši kryptis jums! Kelionė į Santjago primena kelionę-meditaciją. Šiandien sustoti ir tiesiog pabūti taip, kaip norisi, stebėti paukščius, save ir stebėtis smulkmenomis daugeliui iš mūsų yra prabanga.
Ši kelionė kartu yra ir žemiška, ir stebuklinga, talpinanti savyje daugybę ramybės ir susitaikymo valandėlių, tad siūlome tapti šios nepaprastos patirties bendrakeleiviu. Koks gi buvo tas šv. Jokūbas ir kuo jis mums svarbus šiandien? Kodėl praėjus tiek šimtmečių mes vis dar traukiame į pasaulio kraštą aplankyti jo kapo?
Šv. Jokūbas buvo evangelisto šv. Jono brolis. Abu jie buvo žvejai. Bežvejojantį Jokūbą Jėzus kartą pašaukė tapti žmonių sielų žveju. Ir jis priėmė šį kvietimą. Taip ėmė apaštalauti Ispanijoje. Jokūbo motina meldėsi, kad jos sūnūs po mirties galėtų sėdėti Jėzui iš dešinės ir iš kairės, nes juodu buvo pasiryžę kentėti dėl Jo. Po 14 metų taip ir nutiko: 44 metų Jokūbą Erodas nukirsdino. Jo palaikai buvo atgabenti iš Jeruzalės į Ispaniją. Praėjus 800 metų po jo mirties Ispanijoje, Galicijoje, ant Pedroso kalno, keli žmonės pamatė sklindant šviesą, o ant kalno gyvenusiam atsiskyrėliui Pelagijui apsireiškę angelai pranešė, kad šviesa, sklinda iš netoliese esančios apaštalo kapavietės. Dar po 30 metų ten buvo aptikti šventojo palaikai. Netrukus, 834 m., į šią vietą atkeliavo pirmasis piligrimas, Astūrijos karalius Alfonsas II Skaistusis, kuris iš molio ir akmens pastatė mažytę šventovę. Vėliau čia įsikūrė vienuolynas, gausiai plūdo piligrimai iš viso Iberijos pusiasalio. Aplink šventyklą neilgai trukus buvo pastatytas Santjago de Kompostela miestas. IX a. šv. Jokūbas buvo paskelbtas dangiškuoju Ispanijos globėju, o piligrimai gausiais būriais traukia į šią vietą lig šiol.
Šiandien šis kelias yra svarbus dėl tų pačių dalykų, kaip ir prieš kelis šimtus metų – piligrimai nori dėkoti, prašyti, atgailauti ar įvykdyti duotą pažadą. Kitas svarbus momentas – galimybė apmąstyti savo paties vidinį gyvenimą, susitikti su savimi ir su Dievu, arba paprasčiausiai būti piligrimu, kad įsiklausytum, susitiktum ir susitaikytum..
Į kelionės kainą įskaičiuota | – kelionė komfortabiliu turistinės klasės autobusu; – 5 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais; – 8 nakvynės piligrimų nakvynės namuose su pusryčiais; – grupės vadovo paslaugos; – ekskursinė programa. |
Į kainą neįskaičiuota | – asmeninės išlaidos; – viešojo transporto išlaidos; – draudimas kelionės metu (draudžiame kompleksiniu BTA kelionių draudimu). |
Pastabos | – objektų lankymo tvarka gali keistis; – negalintiems eiti pėsčiomis pagal mūsų numatytą programą yra galimybė pasiekti autobusu, prisijungiant prie keliaujančių pėsčiomis kiekvienos dienos pabaigoje; – kelionė skirta įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms; – nesusirinkus 25 žmonių grupei, kaina gali būti perskaičiuojama. |
Kelionės programa
Anksti rytą išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Lankome turtingiausią, didžiausią ir garsiausią Lenkijos Dievo Motinos šventovę, garsėjančią stebuklingu „Juodosios madonos“ paveikslu. Vienuolynas ir bazilika išaugusi ant Jasna Goros kalvos („Šviesiosios kalvos“) Čenstakavos miestelyje – svarbiausia Lenkijos šventovė. Stebuklais garsėjantis paveikslas yra Jasna Goros širdis, paslaptinga ir neišmatuojama stiprybė, sutraukianti minias žmonių iš viso pasaulio. Čia ne kartą lankėsi ir šv. popiežius Jonas Paulius II. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių kelionę tęsiame per Vokietiją. Aplankome Bavarijos vyskupų miestą Bambergą įsikūrusį ant septynių kalvų. Pasivaikščiojimas po senamiestį: miesto Katedra, Vyskupų rezidencijos rūmai ir Šv. Mykolo benediktinų vienuolynas su šv. Otto palaikais, Šv. Jokūbo bažnyčia, senoji miesto rotušė, Maksimilijano aikštė, barokiniai patricijų namai, Neptūno fontanas, „Mažoji Venecija“ Pegnico upės pakrantėje. Vakare vykstame į nakvynės vietą Agnus Dei bendruomenės namuose.
Po pusryčių turėsime galimybę susipažinti su krikščioniška Agnus Dei bendruomene, kurios misija yra priimti besilaukiančias moteris Samarijos namuose. Aplankome ir Fraunbergo pilį, kurią Bodeno grafas padovanojo bendruomenei. Nuo kalno atsiveria puiki Bodeno ežero panorama, o pilies kieme pastatytas lietuvių skulptoriaus didžiulis kryžius. Pilyje įkurta koplyčia, skirta negimusiems kūdikiams atminti. Šioje tylą saugančioje vietoje veriasi piligrimystės gelmė. Retas, kuris lieka nepaliestas viešnagės bendruomenėje. Pakeliui aplankome vieną iš didžiausių Vokietijoje benediktinų vienuolyną Beurone. Toliau tęsiame kelionę per Vokietiją ir Prancūziją. Nakvynė piligrimų nakvynės namuose arba viešbutyje.
Papusryčiaujame ir leidžiamės į kelionę. Beaune mieste lankome viduramžišką ligoninę-muziejų (XIV a.). Įdienojus atvykstame į Taize. Čia dalyvaujame pamaldose Didžiojoje bažnyčioje. Kartu pietaujame po atviru dangumi. Laikas pamąstymams ir poilsiui. Po pietų užsukame į Arso miestelį, kuris gerai žinomas ne tik Prancūzijoje, bet ir visame pasaulyje. Čia gyveno šventasis Arso klebonas Jonas Marija Vianėjus. Apžiūrėję jo namą, baziliką, keliaujame į nakvynės vietą. Nakvynė piligrimų namuose.
Po pusryčių atvykstame į viduramžiškos dvasios miestelį Le Puy-en-Velay, esantį Prancūzijos vidurio dalies pietuose, kuriame buvo pastatyta pirmoji šventovė skirta Dievo Motinai Marijai. 430 m. šioje vietovėje apsireiškė Švč. Mergelė Marija, nuo tada ir prasidėjo krikščionybės plitimas šiame mieste. Siauros gatvelės, raudonų čerpių stogai, kruopščiai sutvarkytas senamiestis. Čia buvo sukurta „Salve Regina“ giesmė. Kartu tai ir vyskupų-grafų rezidencija. Nuo tada, kai vienas iš vyskupų 951m. pirmą kartą iškeliavo į Santjiago de Kompostelą, miestelis buvo laikomas viena iš šv. Jokūbo kelio (Via Podiensis) pradžių. Aplankome Dievo Motinos katedrą, kurioje ir šiandien švenčiamos Piligrimų pamaldos, teikiami palaiminimai ir įteikiami piligrimų pasai. Vakare pasiekiame Lurdą, Švč. Mergelės Marijos apsireiškimų vietą, kurioje vyksta daug stebuklingų išgijimų ir mūsų dienomis. Nakvynė Lurde.
Išaušus mūsų laukia pusryčiai ir Lurdo šventovės: Grota, šv. Bernadetos namelis-muziejus. Dalyvaujame ligonių palaiminime, o esant galimybei maudysimės stebuklinguose šaltiniuose. Po to tęsiame kelionę Ispanijos link. Pakeliui aplankome trečią pagal dydį Ispanijos Burgo katedrą. Atvykstame į Leono miestelį, kuriame aplankome grakščiausią gotikinę (XIII a.) miestelio katedrą garsėjančią vitražais. Viduramžiška Šv. Izidoriaus bažnyčia, Guzmán rūmai, San Marcelo aikštė, miestelio rotušė, Gaudi architektūros namas. Nakvynė piligrimų nakvynės namuose.
Po pusryčių vykstame į monumentalų miestą – Astorgą. Tai pusiaukelė piligrimams Prancūziškame kelyje į Santajagą de Kompostelą. Prie vėlyvosios gotikos Šv. Mergelės Marijos katedros glaudžiasi modernieji A. Gaudžio suprojektuoti vyskupų rūmai. Dabar juose įsikūręs piligrimų muziejus. Gotikinis Šv. Pranciškaus vienuolynas, Didžioji aikštė su miesto rotuše ir laikrodžiu, įspūdinga viduramžių piligrimų ligoninė, Po to autobusu važiuojame iki vieno seniausio miestelio piligrimų kelyje Ponferrada. Aplankome tamplierių pilies griuvėsius ir geležinį kryžių. Pėsčiomis einame nuoVillafranca del Bierzo iki La Portela de Valcare (15 km). Aplankome miestelio Šv. Mykolo bažnyčią. Nakvynė piligrimų nakvynės namuose.
Papusryčiaujame ir autobusu važiuojame iki aukštikalnėse įsikūrusio El Cebreiro miestelio piligrimų kelyje garsėjusio šventais stebuklais. Nuo kalno atsiveria Galicijos kraštovaizdžio panorama su romaninė IX a. bažnyčia. Ši vieta puikiai tinkama ramiai meditacijai ir susikaupimui. Einame pėsčiomis nuo Triacastelle iki įspūdingo Samos vienuolyno (6 km). Žvaliai nusiteikusiems siūlome pėstiems paėjėti iki Monte do Gozo (15 km) kalno nuo kurio jau matosi Santjago de Kompostela katedros bokštai. Nakvynė piligrimų nakvynės namuose.
Pusryčiai. Po jų einame pėsčiomis (5 km) iki Santjago de Kompostelos. Katedroje dalyvaujame piligrimų šv. Mišiose. Per šimtmečius susiformavo tam tikri piligrimų ritualai, kurių ir šiandien daugelis piligrimų laikosi. Portico de la Gloria centre stovi kolona vaizduojanti Kristaus genealogiją – Išajo medis. Pirmiausia reikia paliesti tos kolonos vidurį ir padėkoti už saugų atvykimą į Santjago. Sakoma, kad akmeninėje kolonoje pasilikę piligrimų rankų įspaudai. Netoliese yra kuklus Maestro Mateo biustas. Sakoma, jog tris kartus su galva palietus Mateo skulptūros galvą, galima gauti iš didžio architekto išminties. Bažnyčios pagrindiniame altoriuje – šv. Jokūbo auksu dengta skulptūra. Užlipus laipteliais, vedančiais už šv. Jokūbo nugaros, galima pasveikinti šv. Jokūbą apkabinus skulptūrą. Katedros kriptoje skrynioje yra saugomi šv. Jokūbo palaikai. Mišių metu yra paminima, kiek piligrimų pasiekė Santjagą dieną prieš tai. Piligrimai yra vardijami pagal tautybes. Jei norite išgirsti „Lithuania“, pirma reikia nueiti į Oficina del Peregrino. Kitą dieną per mišias bus paminėta, kad piligrimystę atliko lietuvis. Įspūdingiausias mišių momentas yra piligrimų pasmilkymas su milžinišku smilkytuvu (botafumeiro). Santiago katedros smilkytuvas yra vienas didžiausių smilkytuvų pasaulyje. Po pietų išvykstame į Capo Finisterre – žemės kraštą. Iki Amerikos atradimo buvo tikima, kad šioje vietoje baigėsi žemė. Ten pasibaigia piligrimų kelias, tradiciškai paliekami seni apdarai ir deginami suplyšę batai. Nakvynė piligrimų nakvynės namuose.
Po pusryčių keliaujame vaizdinga Atlanto vandenyno Costa Verde pakrante. Piligrimų keliu, keliaujame į Covadongą, garsiausią Mergelės Marijos apreiškimo vietą Ispanijoje, kurią galima drąsiai pavadinti Astūrijos Lurdu. Astūrijos kalnų tarpekliais važiuojame iki Potes miestelio, pėsti nueiname į San Toribio vienuolyną, kuriame saugoma didžiausia šv. Kryžiaus relikvija. Tobula ramybės ir širdies atvėrimo vieta. Vakare atvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė piligrimų nakvynės namuose.
Pusryčiai. Atykstame į viduramžišką įtvirtintą Carcasson‘o miestą-citadelę. Tai tarsi muziejus po atviru dangumi. XIX a. viduramžiškas miestelis buvo restauruotas pagal garsaus prancūzų architekto Violet-Le–Duc planą. Miestelio bažnyčia garsėja XIII a. vitražais. Vitražuose randame daugybę šventųjų veidų ir svarbių jų gyvenimo scenų. Kelionę tęsiame per Žydrosios pakrantės vingiuojančius miestelius. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionėje prikaupę sraunių ir spalvingų potyrių, keliaujame Viduržemio jūros pakrante, kuri padeda sudėlioti visus įvykius širdyje ir atmintyje. Trumpi stabtelėjimai poilsiui ir maudynėms. Vakare atvykstame į rafinuotą Milaną – Italijos mados ir dizaino, ekonomikos ir kultūros ir sostinę. Miesto pažiba – didinga, penkianavė katedra yra vienas gražiausių architektūros pavyzdžių Italijoje ir trečia pagal dydį Europos katedra. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija. Operos šventovė La Scala – vienas garsiausių ir prestižiškiausių pasaulyje operos teatrų. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Mūsų kelias driekiasi link Šveicarijos. Kelionė per įspūdingą Sen Bernardino perėją Alpėse dovanoja nuostabius gamtovaizdžius. Via Mala – svarbus prekybinis kelias per perėją jungęs Italiją ir Šiaurės Europą. Sustojimai vaizdingiausiuose vietose atokvėpiui. Kelionė per Vokietiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionę tęsiame per Čekiją ir Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.