Informacija
2023 m. rugsėjo 19-23 d. (lėktuvu). Kaina: 720 Eur + lėktuvo bilietai (nuo 100 Eur)
2023 m. rugsėjo 18-24 d. (autobusu). Kaina: 720 Eur
Grupę lydės botanikė, želdynų dizaino specialistė Dalia Bastienė ir kelionės vadovas iš Lietuvos
Kelionės per skirtingų šalių sodus suteikia galimybę iš kito taško pažvelgti į jų kultūrines ir istorines ypatybes. Sodai, kaip ir žmonės, skiriasi pagal kilmės vietą, yra skirtingo amžiaus ir yra labai priklausomi nuo juos sukūrusių ir prižiūrinčių sodininkų sugebėjimo laikyti pusiausvyrą tarp jautrumo natūraliai gamtai ir noro pertvarkyti, suvaldyti savo aplinką.
Tolimiausias šios kelionės taškas – Prancūzijos Vogėzų (Vosges) kalnuose daugiau kaip dvidešimt metų kuriamas Berchigranges sodas. Jo šeimininkai Monique ir Thierry tiesiogine ir perkeltine prasme pastūmė kalnus, siekdami įgyvendinti savo Edeno sodo viziją. Berchigranges sode sezonų kaita stebina formomis, spalvomis, garsais ir kvapais, o mes matysime rudeniškas spalvas ir nostalgiškus rūkus, nors sunku prognozuoti orus taip toli į priekį.
Prieš aplankant šį prancūziškai šarmingą sodą, laukia pažintis su Vokietijos dekoratyviojo želdinimo kultūra ir jų požiūriu į tvarumą. Bavarijoje, netoli Miuncheno, 1948m. Richard Hansen įkurtas Weihenstephan bandymų sodas yra vokiškai kruopštaus darbo pavyzdys, sisteminant augalus pagal jiems tinkamas augavietes ir tai aprašant knygoje “Perennials and Their Garden Habitats”. Netoli Ulmo įsikūrusiame Gaysmaier daugiamečių augalų augyne žinios apie augalų augaviečių sąlygas pritaikomos praktiškai, o bandymų soduose lankytojai gali rasti daugybę įkvepiančių tvarių sprendimų.
Richard Hansen mokinio ir pasekėjo Cassian Schmidt vadovaujamas Weinheim Hermannshof sodas gerai žinomas sodininkų tarpe. Jame išbandomi spalvingi daugiamečių augalų deriniai, kuriamos augalų bendrijos, pritaikytos skirtingoms augimo sąlygoms ir eksperimentuojama su priežiūros darbų mažinimu. Netoliese, Mannheim, nuo balandžio iki spalio veikianti paroda BUGA‘ 23 (Bundesgartenschau) yra daug daugiau nei tik sodų šou. Parodai sukurtas daugiau nei septynių kilometrų ilgio žalumos ruožas tampa naujomis pasivaikščiojimų, žaidimų ir poilsio vietomis, tuo pačiu gerina gyvenimo kokybę ir tvarų gyvenimo būdą Manheime, tapdamas miesto 230 hektarų žaliojo koridoriaus dalimi.
Į kelionės kainą įskaičiuota | – kelionė patogiu autobusu; – 4 nakvynės (skrendantiems lėktuvu) ir 6 nakvynės (vykstantiems autobusu) viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais; – kelionės vadovo ir profesionalios sodų dizainerės paslaugos; – ekskursinė programa; – kelionės dokumentų sutvarkymas. |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Lėktuvo bilietai Vilnius – Niurnbergas; Niurenbergas – Vilnius (nuo 100 Eur) su rankiniu 40x20x25 cm bagažu; – jūsų pasirinkti bagažo ir vietų lėktuve mokesčiai; – priemoka už vienvietį kambarį – 200 Eur; – kelionės medicininių išlaidų draudimas (galime apdrausti BTA draudimu keliautojus iki 75 m. amžiaus); – miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, ir kitos asmeninės išlaidos; – bilietai į mokamus objektus, sodus, parodą. Daug mūsų lankomų sodų – nemokami, bilietai į BUGA sodų PARODĄ nuo 25 Eur. Papildomiems mokamiems objektams gali prireikti ~ 50 Eur. |
Pastabos | – Kelionės programos lankomų objektų tvarka gali keistis. – Kelionei reikalingas pasas arba asmens tapatybės kortelė, kuri galiotų dar bent 3 mėn. po kelionės pabaigos. – Grupės dydis – 35 žmonės. Esant mažesnei grupei, nei minimalus keliautojų skaičius, kelionė gali būti vykdoma perskaičiavus kainą mažesnei grupei. – Savarankiškai perkantys lėktuvo bilietus privalo suderinti pirkimą su kelionės organizatoriumi. |
Kelionės programa
Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Kelionė autobusu per Lenkiją. Pakeliui, pagal galimybes, aplankome Vroclavo universiteto botanikos sodą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Atvykstame į Niurnbergo oro uostą. Prisijungia keliautojai atskridę lėktuvu. Keliaujame į Freisingą – elegantišką vyskupų miestą netoli Miuncheno. Aplankome pokaryje Richard Hansen įkurtą Weihenstephan bandymų sodą iliustruojantį vokišką kruopštumą ir bavarietišką meilę sodams. Iš senamiesčio idiliškas takas veda į Weihenstephaner Berg kalną, išsikerojusių medžių pavėsį. Buvusio benediktinų vienuolyno vietoje įrengti keli stilingai sutvarkyti sodai, kuriuos prižiūri Weihenstephan-Triesdorf taikomųjų mokslų universitetas. Detaliai, kruopščiai suprojektuoti sodai įkvepia profesionalius sodininkus ir sodų mylėtojus. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien lankysime Gaysmaier daugiamečių augalų augyną, kuriame žinios apie augalų augaviečių sąlygas pritaikomos praktiškai, o bandymų soduose lankytojai gali rasti daugybę įkvepiančių tvarių sprendimų. Aplankę medelyną ir sodus, keliaujame į kurortinį Bavarijos miestelį Baden Badeną, kuriame gausu SPA centrų, karštųjų versmių ir žydinčių sodų. Jau romėnų laikais čia buvo statomos pirtys ir įrengtos gydyklos. Žaliuojantys parkai ir šiltosios versmės dvelkia ramybe ir poilsiu. Patyrinėsime gražiausius miesto kampelius, laisvu laiku pavakarieniausime. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Paliekame kurortą ir sukame į Prancūziją, Vogėzų kalnuose įkurtą Berchigranges sodą. Tai tolimiausias šios kelionės taškas. Sodo šeimininkai Monique ir Thierry daugiau kaip dvidešimt metų kurdami sodą tiesiogine ir perkeltine prasme pastūmė kalnus ir įgyvendino išsvajotojo Rojaus viziją. Sezonų kaita šiame sode stebina formomis, spalvomis, garsais ir kvapais, rudeniškomis spalvomis ir nostalgiškais rūkais… Aplankę sodą, keliaujame į Strasbūrą – Elzaso regiono miestą Briušo ir Illio upių santakoje, netoli Reino upės. Laisvu laiku galima pasivaikščioti jaukiomis senamiesčio gatvelėmis ar pasiplaukioti laiveliu. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių – garsiosios sodų parodos BUGA lankymas. Lankome šalia Weinheimo miesto esantį puikaus sodų dizainerio, Oudolfo bičiulio ir kolegos, Cassian Schmidt įkurtą sodą. Jame išbandomi spalvingi daugiamečių augalų deriniai, kuriamos augalų bendrijos, pritaikytos skirtingoms augimo sąlygoms ir eksperimentuojama su priežiūros darbų mažinimu. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių – trumpa pažintis su Niurnbergo senamiesčiu: imperatoriškoji pilis ir pilies kiemeliai, senojo miesto panorama nuo pilies sienų, Turgaus aikštė su turtingą miesto istoriją menančiais pastatais: rotušė, Dievo Motinos ir Šv. Sebaldo gotikinės bažnyčios, “Nuostabiųjų šaltinių” gotikinis fontanas, ant srauniosios Pegnitc upės vandenų pastatyta Šv. Dvasios prieglauda, Šv. Lauryno bažnyčia. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti seniausią Niurnbergo užeigą „Dešrelių namai“. Čia galėsite paragauti bavariškų dešrelių ir alaus.pervežimas į oro uostą. Skrydis Niurnbergas – Vilnius. Autobusu keliaujame į Lenkiją. Esant galimybei pakeliui aplankome Elbės smiltainio kalnuose esantį Saksonijos Šveicarijos nacionalinį parką, kuriame abipus upės stūkso stačios uolos išraižytos gilių tarpeklių ir slėnių. Pasivaikščiosime uolų viršuje įrengtais turistiniais takeliais su apžvalgos aikštelėmis iš kurių atsiveria puikios panoramos ir keisčiausios uolų kompozicijos.
Sustojimas Šveicarijos Saksonijos parke. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją namo. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.