+370 671 19931
Paspauskite "Enter", jei norite atlikti paiešką, arba "Esc" klavišą, kad uždaryti.

KELIONĖS DOKUMENTAI
LR piliečiui išvykstant iš Lietuvos Respublikos teritorijos būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – LR pasą arba LR asmens tapatybės kortelę (ATK). Šalys, į kurias galima vykti turint asmens tapatybės kortelę, ir šalys, į kurias vykstant būtinas pasas yra nurodytos LR Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete http://keliauk.urm.lt/lt/location. Asmens tapatybės kortelė laikoma negaliojančia, jei jos galiojimas baigiasi kelionės metu, todėl rekomenduotina vykti su kortele, kurios galiojimas baigiasi ne anksčiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
Vykstant į bet kurią užsienio šalį būtina turėti vaiko asmens dokumentą: asmens tapatybės kortelę arba pasą (gimimo liudijimas netinka). Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, notariškai patvirtintas. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimas nėra reikalingas. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl patartina prieš kiekvieną kelionę patikrinti vaiko dokumento galiojimo laiką.
Vaikų grupėms vykstant į ekskursijas, turistines ar kitas keliones, būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas su išvykstančių vaikų ir jų lydinčių asmenų sąrašu bei šio rašto kopija. Sąraše privalo būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso ar kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionės organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefonas, faksas, el. paštas).
Rekomenduojama į užsienio šalis vykti tik su tvarkingu dokumentu (netinka sutemptas, aplietas, įplėštas dokumentas).
Jei kyla abejonių dėl dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtina pasitikslinti prieš kelionę: www.urm.lt; www.pasienis.lt; www.migracija.lt, ir, esant reikalui, pasikeisti dokumentą. Rekomenduojama kelionės metu su savimi turėti ir asmens dokumento kopiją.
Ne Lietuvos Respublikos piliečiai informaciją apie dokumentų tinkamumą gali pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.
Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Dėl netinkamų ar netvarkingų asmens dokumentų kelionių organizatorius atsakomybės neprisiima.
KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „MUNDUS MIRABILIS“ NEATSAKO UŽ PASIENIO IR MIGRACIJOS TARNYBŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.
Vizos
Europos Sąjungos piliečiams, vykstantiems į keliones po Šengeno šalis, galioja bevizio įvažiavimo režimas. Kelionėms į kitas šalis reikalingos vizos. Informacija dėl vizų yra nurodoma prie programų.
LR piliečių vizomis rūpinasi kelionių organizatorius.
Daugiau ir naujausios informacijos galite rasti interneto svetainėje: www.urm.lt
„MUNDUS MIRABILIS“ neatsako už tai, kad, neįsigijęs (negavęs) vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas nutraukti kelionę. Tokiu atveju į gyvenamąją vietą turistas grįžta pats.
„MUNDUS MIRABILIS“ neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu.

SVEIKATA IR DRAUDIMAS
Sveikata
• Rekomenduojame į kelionę įsidėti būtiniausių medikamentų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinimo sutrikimų, pleistrų , taip pat vaistų nuo savų ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu.
• Sergantiems lėtinėmis ligomis vykstant į kelionę rekomenduojama dėl sveikatos būklės pasitarti su savo gydytoju.
• Kelionės metu pajutus sveikatos sutrikimus ar negalavimą nedelsiant informuoti kelionės vadovą.
• medicininių išlaidų draudimą , draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir neįvykusios kelionės draudimą galima įsigyti kelionių agentūroje.
• Vykstantiems į egzotines keliones, rekomenduojama naudotis svetainėje http://www.saugikelione.lt/ pateikta informacija dėl skiepų ir kitų medicininių preparatų.
Draudimas
Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys). SVARBU: ESDK nėra medicininių išlaidų draudimo atitikmuo.
ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai. Dėl to, vykdamas į kitą ES šalį, asmuo privalo su savimi turėti ESDK, kurią, esant reikalui, galėtų pateikti registratūroje ar ligoninės priimamajame kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ESDK dažniausiai nesuteikia galimybės naudotis privačiomis medicinos įstaigomis. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje: www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems
Medicininių išlaidų draudimas
Vykstant į kelionę rekomenduotina įsigyti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Draudimo polisą galima įsigyti „MUNDUS MIRABILIS“ kelionių organizatoriuje. Taip pat patariama susipažinti ir su kitomis draudimo rūšimis: nelaimingų atsitikimų, bagažo, neįvykusios kelionės, kelionės dokumentų, civilinės atsakomybes.

DAIKTAI, KURIUOS REKOMENDUOJAME PASIIMTI Į KELIONĘ
Foto aparatas; video kamera. Higienos priemonės: muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis, šampūnas, kremas rankoms ir veidui, kremas nuo saulės, drėgnos servetėlės; siūlai, adata, žirklutės. Kelionei skirti stalo įrankiai, puodelis (autobuse yra karšto geriamo vandens aparatas). Arbata, kava, karštu vandeniu užpilama sriuba, greitai negendantis maistas. Rekomenduojame turėti nedidelę pagalvėlę ir pledą.
Apsiaustas nuo lietaus arba skėtis. Drabužiai turėtų būti lengvi, tinkantys kelionei ir metų laikų sezonui. Avalynė patogi, žemakulnė ir lengva, storesniu padu. Patartina vengti guminių bei dirbtinės odos batų, nes tai skatina prakaitavimą.
Griežtesnis aprangos kodas lankant vienuolynus ir bažnyčias. Nerekomenduojama dėvėti itin trumpų sijonų, šortų, atvirų palaidinių, būtini pečius ir kelius dengiantys drabužiai.

INFORMACIJA APIE IŠVYKIMO LAIKĄ
Kelionės sutartyje nurodomas pirminis išvykimo laikas ir vieta. Kelionių išvykimo datos gali keistis dėl iš anksto nuo kelionių organizatoriaus nenumatytų aplinkybių (meteorologinės sąlygos, masiniai renginiai, vietos valdžios sprendimai, keltų tvarkaraščių pasikeitimai ir kt.). Dėl tikslaus išvykimo laiko ir vietos prašome teirautis kelionių agentūroje 3 dienas iki išvykimo arba pasitikrinti internetinėje svetainėje www.mundusmirabilis.lt.

Nesusirinkus grupei, kelionė gali būti atšaukta.

KELIONĖS KAINA
• Kelionės kaina priklauso nuo kelionės trukmės, datos ir kitų faktorių. Į ją gali įeiti transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kitos išlaidos, kurios yra nurodomos prie kiekvienos kelionės programos, kurias galima rasti www.mundusmirabilis.lt.
• Įsigijus kelionę, avansas, kuris sudaro 20 procentų kelionės kainos, turi būti apmokėtas per 5d. nuo kelionės sutarties pasirašymo, o likę pinigai – ne vėliau kaip 23 dienos.
• Kelionių organizatorius turi teisę likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 20 dienų, padidinti kelionės kainą dėl to, kad pasikeičia kelionės išlaidos (degalai, privalomieji mokesčiai, pasikeitimai valiutos keitimo kurse). Informaciją apie kainų pokyčius suteikia kelionių organizatoriaus atstovas.

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS AUTOBUSU
• Į kelionę vykstama komfortišku dviejų kategorijų autobusu, kuriame įrengti garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas, vėdinimo sistema. Sėdimų vietų skaičius nuo 24 iki 72.
• Atskirais atvejais į kelionę vykstama 16 – 24 vietų komfortišku mažu autobusu, kuriame įrengti garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.
• Į išvykimo vietą rekomenduojama atvykti 15 min. iki nurodyto išvykimo laiko.
• Autobuse draudžiama rūkyti bei gerti karštus gėrimus autobusui važiuojant. Pagal tarptautines keleivių pervežimo taisykles sustojimai numatyti kas 2-3 val. dienos metu, o naktį kas 4 val.
• Keleivių saugumo sumetimais, autobusui judant draudžiama salone stovėti, vaikščioti, gerti ar ruošti karštus gėrimus. Autobuse draudžiama rūkyti, vartoti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju (dėl talpos ribotumo). Higienos ir saugumo sumetimais, prašoma nesinaudoti autobuso tualetu stovint.
• Rekomenduojame daiktus pakuoti taip, kad kelionės metu būtiniausi daiktai nedideliame krepšyje būtų šalia asmens, o kiti – autobuso bagažinėje.
• Išlipdant iš autobuso patariama nepalikti jame vertingų daiktų, nes turto vagystės ar sunaikinimo atveju (dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos) kelionės organizatorius ir/ar transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.
Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.mundusmirabilis.lt 2-3 dienos prieš kelionę.

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS LĖKTUVU
• Reisai būna tiesioginiai ir netiesioginiai su persėdimais kitame mieste.
• Keliautojai gabenami skirtingais orlaiviais, priklausomai nuo kelionės datos ir oro avialinijų.
• Preliminari bilieto kaina nurodoma programoje, o lėktuvo charakteristika nurodoma sutartyje su turistu.
• Pageidaujant perleisti skrydžio bilietą kitam asmeniui, tai galima padaryti tik tuo atveju, jeigu tokią galimybę numato konkretaus oro vežėjo taisyklės. Už keleivio duomenų (vardo, pavardės ir kt.) keitimą papildomai turi būti sumokėtas mokestis, nustatytas oro vežėjo. Daugiau informacijos galima rasti konkretaus oro vežėjo interneto puslapyje.
• Vėliausiai dieną prieš skrydį būtina pasitikslinti skrydžio laiką. Šią informaciją keliautojams praneša kelionių organizatoriaus “MUNDUS MIRABILIS” darbuotojai trumpąja žinute arba ją galima pasitikslinti likus 24 val. iki išvykimo laiko internete adresu www.vno.lt.
• Registracija skrydžiui paprastai prasideda 2 valandos iki skrydžio pradžios ir baigiasi likus 30 minučių iki skrydžio. Tikslus registracijos pradžios ir pabaigos laikas nurodomas elektroniniame biliete.
• Skrydžio metu draudžiama rūkyti ir naudoti savo alkoholinius gėrimus ar skristi apsvaigusiems nuo narkotinių medžiagų.
• Bagažo (registruoto ir rankinio) dydis priklauso nuo konkretaus oro vežėjo taisyklių. Įprastai pigių skrydžių bendrovių bilietai užsakomi tik su rankiniu bagažu, esant poreikiui už papildomą oro vežėjų nustatytą mokestį užsakomas ir registruotas bagažas. Esant viršsvoriui, gabenant nestandartinį bagažą taikomas papildomas mokestis, priklausantis nuo oro vežėjo taisyklių.
• Kelionės metu dingus bagažui ar pastebėjus jį apgadintą, kuo skubiau būtina apie tai pranešti oro uosto bagažo tvarkymo tarnybai bei užpildyti bagažo nesklandumų aktą, taip pat informuoti “MUNDUS MIRABILIS” atstovą. Pareiškimas dėl žalos, padarytos registruotam bagažui, privalo būti pateiktas oro vežėjui kuo skubiau, kai keleivis sužinojo apie žalą, bet ne vėliau kaip per septynias dienas po bagažo atsiėmimo.
• Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus. Registruojamame bagaže neturėtų būti: dužių daiktų, gendančių produktų, pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, komercinių ir asmens dokumentų. Draudžiamų vežti daiktų sąrašą galima rasti oro uosto tinklalapyje: http://www.vilnius-airport.lt/upload/medialibrary/8c4/8c482e1898b24f7bdd1003f4d667486c.pdf.
• Į orlaivio saloną draudžiama įsinešti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius (tarp jų – ir suvenyrinius), manikiūro rinkinius, žirkles, kitus smailius ar aštriabriaunius ir pavojingus ar pavojingai atrodančius daiktus. Daugelį iš šių daiktų galima vežti orlaiviais kaip krovinį, jeigu jie įpakuoti pagal krovinių vežimo taisykles.
• Atkreipiame dėmesį, jog nuo 2006 m. lapkričio 6 d. visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose įsigaliojusias taisykles rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui.
• Nemokamo bagažo svoris nurodomas lėktuvo elektroniniame biliete.
• Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, neleidžiančių vykdyti atitinkamo skrydžio, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklos vykdymui ir pan.) net ir lėktuvo biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas. Prašome sekti pakeitimus. Pasikeitus skrydžių tvarkaraščiui, kelionės data bei programa gali keistis. Visą informaciją apie pakeitimus keliautojams suteikia “MUNDUS MIRABILIS” kelionių organizatoriaus darbuotojai arba galima rasti internetinėje svetainėje: www.mundusmirabilis.lt.

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS LĖKTUVU BENDRA INFORMACIJA APIE APGYVENDINIMĄ
• Kelionių metu turistai apgyvendinami viešbučiuose, svečių namuose, piligrimų namuose, vasaros tipo nameliuose, kurių aprašymai yra nurodomi sutartyje.
• Keliautojai gali būti apgyvendinami įvairių kategorijų viešbučiuose, priklausomai nuo kelionės, ir informacija apie juos pateikiama sutartyje. Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučiai negali būti vertinami pagal vienodus kriterijus.
• “Turistinės klasės” viešbučiai – tai minimalių patogumų 2* arba 3* kategorijos viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas, šaldytuvas. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Kelionių po Prancūziją, Belgiją, Olandiją metu tarpinėms nakvynėms apgyvendinama turistinės klasės “Premier”, “Etap” ir “Formulė 1” tinklo viešbučiuose („Formule 1“ tinklo viešbučiuose: dviviečiai, triviečiai kambariai, dušai ir tualetai koridoriuje).
• Kambariai gali būti vienviečiai, dviviečiai ar triviečiai. Atskirais atvejais gali būti kitokio išplanavimo apgyvendinimo vietos. Numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu. Standartiniame dviviečiame viešbučio kambaryje, priklausomai nuo viešbučio interjero, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos.Triviečiuose kambariuose trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova arba sulankstomas fotelis). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi, todėl vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Visa informacija apie kelionės apgyvendinimo tipą ir kategoriją yra nurodoma kelionės sutartyje.
• Vienviečio kambario kaina yra didesnė nei kaina vienam asmeniui dviviečiame. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis apgyvendinamas dviviečiame arba triviečiame ar kt. kambariuose su kitais turistais.
• Atvykimo dieną viešbučio paros pradžia yra 14-18 valanda, išvykimo dieną viešbučio paros pabaiga yra 10-12 valanda. Ši taisyklė galioja ir tada, kai išskridimo laikas yra naktį. Išsiregistravus iš kambario, bagažą galima palikti viešbučio bagažo saugojimo kameroje arba tam skirtame kambaryje. Esant galimybei, viešbučio administracija gali svečius apgyvendinti anksčiau arba pratęsti išvykimo iš kambario laiką (už papildomą mokestį). Apie tikslias išsiregistravimo iš viešbučio sąlygas Jus informuos viešbučio administracija arba “MUNDUS MIRABILIS” kelionių vadovas.
• Kambaryje esantis kondicionierius gali būti nuomojamas už papildomą mokestį. Rekomenduojama už papildomą mokestį išsinuomoti viešbučio seifą ir laikyti jame pasą, pinigus ir kitus vertingus daiktus. Kambaryje paliekamus vertingesnius daiktus taip pat rekomenduojame laikyti rakinamuose lagaminuose ar kelioniniuose krepšiuose.
• Atkreipiame dėmesį, kad dėl kai kurių viešbučių lokacijos autobusai ne visada gali privažiuoti prie viešbučio ar apartamentų įėjimo. Tokiu atveju turistai atvežami/paimami iki/nuo tam tikros vietos ir kelis šimtus metrų iki/nuo apgyvendinimo vietos gali tekti eiti pėsčiomis.
• Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Bakterijomis užterštas ar stipriai chloruotas vanduo gali pakenkti sveikatai, sukelti žarnyno negalavimus.
• Pietų šalių viešbučiuose pasitaiko elektros srovės tiekimo sutrikimų. Ne visur vienoda elektros srovės įtampa (125 V arba 220 V), todėl visada atkreipkite dėmesį į instrukciją vonios kambariuose bei naudojamą elektros lizdų formą ir, jei reikalinga, turėti „tarpininką“ (adapterį).

MAITINIMAS
• Kelionės metu teikiamas maitinimas nurodytas kelionės sutartyje. Konkrečią maitinimo paslaugų teikimo tvarką, laiką, patiekalų ir gėrimų pasirinkimo įvairovę nustato viešbučio administracija priklausomai nuo šalies specifikos, viešbučio kategorijos ir kt.
• Galimi maitinimo tipai:be maitinimo, „kontinentiniai pusryčiai“ – kava arba arbata, bandelė, sviestas, džemas arba „pagerinti kontinentiniai pusryčiai“ – kava arba arbata, bandelė, sviestas, džemas, sūris, dešra arba kumpis. Daugelyje viešbučių pusryčiams patiekiamos sultys, vanduo. Jei užsakoma vakarienė, gėrimai vakarienių metu į maitinimo kainą neįskaičiuoti.
• Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).

EKSKURSIJOS IR KITI MOKOMI OBJEKTAI
• Mokomų objektų kaina yra nurodomi sutartyje, bet kainos gali keistis. Laisvu laiku aplankyti siūlomų objektų bilietų kainos nėra įtrauktos į bendrą mokamų objektų bilietų kainų sumą.
• Už mokamus objektus turistas turi pats susimokėti tos šalies, kurioje yra lankomas objektas, valiuta. Kai kurių vietovių ir lankomų objektų gidai – už papildomą mokestį.
• Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių aplinkybių, pagal programą lankomas objektas gali būti pakeistas kitu atitinkamu lankomu objektu ar pakeistas objektų lankymo eiliškumas.

INFORMACIJA DĖL NENUMATYTŲ ATVEJŲ
Dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos situacijos kelionės metu
• Kelionės dokumento praradimas arba sugadinimas. Rekomenduojame į kelionę vežtis kelionės dokumento kopiją, informuoti apie įvykį kelionės vadovą, kreiptis į vietos policiją ir LR atstovybę toje šalyje.
• Dingęs bagažas skrendant lėktuvu. Rekomenduojame pasiimti į rankinį bagažą būtiniausius daiktus. Skrydžio metu dingus bagažui, informuoti grupės vadovą ir kreiptis į aviakompanijos atstovybę.
• Pasiklydimas. Rekomenduojama gerai įsidėmėti susitikimo ar išvykimo vietą. Turėti su savimi grupės vadovo telefono numerius, kreiptis į policiją, įsidėmėjus buvimo vietą stengtis susisiekti su grupės vadovu.
• Turistui laiku neatvykus į paskirtą išvykimo vietą kelionės vadovas stengiasi susisiekti su neatvykusiu turistu, pagal galimybę laukia turisto tam tikrą laiką, atsižvelgdamas į kelionės maršrutą, keleivių tarptautinio pervežimo taisykles, vairuotojų darbo grafiką, apie pasiklydusį asmenį informuoja policiją ir Lietuvos Respublikos ambasadą.
• Vagystės. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, žmonių susibūrimo vietose saugokite savo daiktus nuo kišenvagių ir kt.
Daugiau informacijos:
Oro uosto informacija: http://www.vilnius-airport.lt/lt
Skiepai: www.ulac.lt/keliautojams
Valiutų kursai: http://www.lb.lt
Valstybės sienų tvarka ir reikalavimai: http://www.pasienis.lt; http://www.cust.lt/lt/index
Vizos ir informacija apie šalis: <http://www.urm.lt