Informacija
2023 m. gegužės 22-27 d.
Grupę lydės botanikė, želdynų dizaino specialistė – Dalia Bastienė
Kelionės kaina : 870 Eur+ lėktuvo bilietas (nuo 200 Eur)
Jeigu sakysime, kad Jeruzalė – piligriminių kelionių kryptis, o Paryžius – įsimylėjėlių ir mados gerbėjų Meka, tuomet sodininkams Londono Čelsio gėlių paroda – tai svajonių sodų kelionė. Geriau kartą pamatyti, nei vien tik stebėti reportažus apie sodų tendencijų ir madų paradą. Patiks ar nuvils – niekas, laimei, nežino iš anksto – šou yra šou.
Siūlome keliauti kartu, patirti ir susikurti savo nuomonę. Kelionėje Jums padės profesionalai – grupę lydės botanikė, želdynų dizaino specialistė – Dalia Bastienė, patyrę sodų dizaineriai ir sodininkai.
Įvairiapusiškesniam Didžiosios Britanijos sodų pažinimui aplankysime ne tik Čelsio parodą. Hidcote sodas, esantis garsiausių Jungtinės Karalystės sodų dešimtuke, kuriame yra daugybė įkvepiančių įdėjų. Sir Harold Hillier arboretumas ir spalvingi sodai su labai turtinga augalų kolekcija, sodininkų dinastijos puoselėjamas Bressingham sodas, modernią meno galeriją Hauser&Wirth supančios Piet Oudolf kurtos prerijos ir kt.
Keliaukime ir mėgaukimės grožiu kartu…
Į kelionės kainą įskaičiuota | – Kelionė patogiu autobusu; – 5 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose; – kelionės vadovo paslaugos; – ekskursinė programa; – kelionės dokumentų sutvarkymas; – Bilietas į Čelsio gėlių parodą (dienos bilietas). |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Lėktuvo bilietai Vilnius-Londonas-Vilnius (nuo 200 Eur). Bilietus perkame su rankiniu 40x30x20cm bagažu; – jūsų pasirinkti bagažo ir vietų lėktuve mokesčiai; – medicininių išlaidų draudimas užsienyje (galima užsisakyti pas mus); – kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus. – Miestų mokesčiai – 12 Eur; – priemoka už vienvietį kambarį 280 Eur; – mokamiems objektams ir sodams turėti apie 280 Eur. |
Pastabos | – Kelionės programos lankomų objektų tvarka gali keistis. – Kelionei reikalingas pasas, kuris galiotų ne mažiau, nei 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Asmens tapatybės kortelė negalioja. – Minimali keliautojų grupė – 20 žmonių. – Savarankiškai perkantys lėktuvo bilietus privalo suderinti pirkimą su kelionės organizatoriumi. |
Kelionės programa
Skrydis Vilnius – Londonas (STN) 13:20. Autobusu važiuojame į Anglesey Abbey buvusį vienuolyną. Turtingos istorijos Jakobinų stiliaus rūmai apsupti klasikinių sodų, kuriuos galima lankyti visais metų laikais. Visi sodo kampeliai, žiemos sodas, pievos ir žolynai, rožių sodai, Paradinį sodas, jurginų kolonija turi kuo nustebinti sodų mylėtojus. Nuostabios kompozicijos visais metų laikais ir begalė įkvepiančių minčių užplūsta klajojant po sodus.
Aplankę sodą, keliaujame į netoliese esantį Kembridžą – seniausią pasaulyje universitetinį miestą.Kembridžo universitetą sudaro 31 kolegija, Pirmoji iš šių “mokyklų” siekia XII a. Ji buvo įkurta studentams atvykusiems iš Paryžiaus, o pirmoji kolegija “Peterhouse” – 1284 m. Žavi viduramžių architektūra, siaurose gatvelėse – daugybė kavinių, užeigų ir užkandinių.
Esant galimybei, patariame aplankyti Kembridžo universiteto botanikos sodą, kurio teritorija siekia apie 40 hektarų. XIX a. įkurtas sodas turi sukaupęs įspūdingą kolekciją kurioje daugiau nei 8000 augalų rūšių iš viso pasaulio. Pasivaikščiokime jaukiais sodo takeliais, aplankykime šiltnamius, botanikos sodo parduotuvėlę, kurioje gausu išradingų sodo puošmenų.
Siaurose gatvelėse – daugybė kavinių, užeigų ir užkandinių. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių lankome Barn sodą. Kraštovaizdžio architekto ir dizainerio Tom Stuart-Smith projektuotus visuomeninius sodus, parkus ir mažesnius privačius sodus galima rasti ne tik Jungtinėje Karalystėje, Europoje, bet ir JAV, Indijoje, Maroke ir Karibuose. Jie pilni kontrastų, daugiasluoksniai, modernūs ir romantiški, su subtiliais sprendimais, atskleidžiančiais vietos vertybes.
Pradėjo savo veiklą 1998 m. Londone ir tais metais jau dalyvavo Čelsio parodoje. Aštuoni Tom Stuart-Smith kurti sodai Čelsyje buvo apdovanoti aukso medaliais, o trys laimėjo „Geriausias parodoje“.
Pats dizaineris akcentuoja, kad siekia padidinti kraštovaizdžių, kuriuose dirba, ekologinę įvairovę ir turtingumą. Kur tik gali naudoja vietines medžiagas ir pasirenka prie jų aplinkos pritaikytus augalus. Jį ypač domina sodinimo schemos, įkvėptos augalų bendrijų, kurios atsiranda natūraliuose ir pusiau natūraliuose kraštovaizdžiuose.
Pernai lankėme dizainerio kurtą Braughton Grange, o dabar turime galimybę pamatyti jo privatų sodą, patyrinėti augalų biblioteką, kurioje yra daugiau nei 1200 skirtingų žolinių augalų veislių.
Toliau keliaujame į Cold Ashton retų augalų želdyną puoselėjamą Watkins šeimos. Retų augalų želdynas, sodas ir internetinė sėklų parduotuvė buvo įkurta 1996 m., kai Derry Watkins pietvakarių Anglijoje įsigijo sklypą su apleistu ūkiniu pastatu ant stačios kalvos. Aplinkui plytėjo sunkaus molio laukai, tvyrojo pelkynas. Po dešimties metų laukai pavirto klestinčiu žvyro sodu aplinkui jaukius namus, atsirado daržas, sodas, išpuoselėtos gyvatvorės, buvo įkurtas retų želdinių centras,internetinė sėklų parduotuvė.
Derry yra dviejų knygų apie sodininkystę šiltnamiuose autorė ir pristatė daugybę augalų iš savo augalų rinkimo kelionių į Pietų Afriką ir kitas šalis. Sode daug neįprastų augalų iš viso pasaulio, įskaitant nuostabų ištvermingų žolinių ir alpinariumo augalų asortimentą, taip pat daug švelnių daugiamečių augalų terasoms ir oranžerijai.
Lankome vienus gražiausių sodų Jungtinėje Karalystėje Vedw sodus (Veddw House Garden) sukurtus sodų dizainerės Anne Wareham ir sodo fotografo Charles Hawes.
Nenuspėjamas, išradingas “The Bad Tempered Gardener” autorės sodas įsikūręs nuostabiame kraštovaizdyje, įkvėpusiame Wordswortho poemą „Tinterno abatija“. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių aplankysime įspūdingą Bato miesto romėniškų pirčių muziejų su išlikusia akvedukų ir vandentiekio sistema. Tai autentiškas ir geriausiai pasaulyje išlikęs romėnų pirčių kompleksas pasaulyje. Batas (Bath) – miestas Somerseto grafystėje, įkurtas romėnų, vadinosi Aquae Sulis ir garsėjo šiltomis gydomomis versmėmis. Miestui tapus turtingu kurortu, daugėjo lankytojų, elegantiškų viešbučių, muziejų ir teatrų. Retai kur galima pamatyti taip puikiai išlikusias romėnų termas, pasigrožėti puikiomis klombomis miesto parkuose ir skveruose (UNESCO).
Lankome Hauser&Wirth gallery. Tai garsaus kraštovaizdžio olandų dizainerio Pieto Oudolfo projektas. Meniškai suformuotos ir apželdintos sodo erdvės leidžia panirti ir grožėtis augalų deriniais, kurie stebina visais metų laikais. Oudolfo lauko viršuje yra Radić paviljonas. Suprojektavo Čilės architektas Smiljan Radič.
Esant galimybei, aplankome Stounhendžas (Stonehenge) – vieną pačių svarbiausių priešistorinių statinių Europoje. Įspūdinga Pietinės Anglijos lygumose trečiojo tūkstantmečio prieš Kristų pabaigoje – antrojo pradžioje iškilęs megalitų kompleksas, kurį sudaro du koncentriški menhyrų žiedai. Tikėtina, kad visas statinys niekada ir nebuvo baigtas. Susidomėjimo Stonhendžui duoda nežinomas statybos būdas – nežinia, kaip čia buvo atgabenti ir į tokį aukštį pakelti daugiau nei 50 tonų sveriantys luitai – ir statinio paskirtis. Iki šiol spėliojama, ar tai buvusi stebykla, gal laidojimo vieta…Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių lankome Iford Manor sodą – ramybės oazę, kurioje meistriškai sujungta gamta ir klasikinis stilius įterpiant daugybę arhitektūrinių perliukų ir antikinių detalių. Sodą supančios Cotswolds kalvos puikiai įrėmina sodą ir jis nuostabiai įsilieja į kraštovaizdį.
Yeo Valley fermoje įkurtas organiškai tvarkomas šiuolaikiškas sodas, kur sodininkai nuolat eksperimentuoja ir išbando naujas idėjas. Fermos šeimininkai šiltai priima lankytojus ir dalinasi patirtimi.
Sir Harold Hillier sodas ir arboretumas didžiuojas didžiausia pasaulyje medžių ir krūmų kolekcija. Spalvinguose soduose daugybė augalų derinių visiems metų laikams.
Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Vykstame į Čelsio gėlių šou. Šiandien diena skirta RHS Čelsio gėlių parodai (RHS Chelsea Flower Show 2023). Bilietai į parodą perkami ir apmokami Vilniaus ofise.
Kiekvienais metais visame pasaulyje žinomi sodų dizaineriai, augalų specialistai, floristai ir medelynai susirenka Chelsea rajone Londone. Lankytojus traukia galimybė pasivaikščioti po garsių dizainerių sukurtus įspūdingus sodus, mėgautis augalais ir stebėti naujas sodininkystės tendencijas. Šių metų tema – atkuriamoji sodų ir sodininkystės galia – tiek žmonėms, tiek aplinkai. Taigi, nesvarbu, ar norite sukurti laukinės gamtos prieglobstį prie savo slenksčio, sodinti tvariau, ar tik pagyvinti savo balkoną – čia tikrai rasite idėjų.
Jei liks laisvo laiko, galėsime pasivaikščioti po atvirus Londono miesto sodus esančius Čelsio rajone. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Prieš atsisveikindami su Londonu dar spėsime aplankyti Londono Sodų muziejų, arba dar vieną įdomų sodą netoli Lutono oro uosto.
Aplankius sodą – pervežimas į oro uostą. Skrydis 15:05 val. Londonas – Vilnius