Informacija
2025 m. gegužės 6–13 d.
Pažintinė kelionė su kelionės vadovu iš Lietuvos
Kaina: 850 Eur + lėktuvo bilietas (nuo 260 Eur)
Į kelionės kainą įskaičiuota | – Transporto paslaugos kelionės metu; – 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose kambariuose su pusryčiais; – kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos; – ekskursinė programa; – kelionės dokumentų sutvarkymas. |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Lėktuvo bilietai Kaunas – Neapolis – Kaunas (nuo 260 Eur). Bilietai su rankiniu 40x30x20 cm bagažu; – Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (draudžiame BTA draudimu keliautojus iki 75m. amžiaus); – papildomo, jūsų pasirinkto, bagažo mokestis; vietiniai miesto transporto bilietai; bilietai į mokamus objektus, kai kurių lankytinų objektų ir vietovių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba); asmeninės išlaidos; – kurorto mokestis – 10 EUR (už visas nakvynes); – mokami objektai: ~120 EUR; – priemoka už vienvietį kambarį – 240 EUR. |
Pastabos | – Kelionės metu lankomų objektų tvarka, skaičius, atsižvelgiant į aplinkybes, gali keistis; – kelionei reikalingas 3 mėn. po kelionės pabaigos galiojantis LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. – Savarankiškai perkantys lėktuvo bilietus privalo apie tai informuoti kelionės organizatorių. – Grupės dydis – 8 žmonės. |
Kelionės programa
Skrydis Kaunas – Neapolis. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Vykstame į žaliajį Gargano pusiasalį, skalaujamą smaragdinės Adrijos jūros. Pasakojama, kad ant Angelo kalvos V a. pirmą kartą žmonijos istorijoje pasirodęs archangelas Mykolas. Tam įvykiui atminti virš olos iškilo įspūdinga šventykla, iki šiol lankoma piligrimų. Netoliese – mūsų dienų šventojo stigmatizuotojo tėvo Pijaus miestas San Giovani Rotondo, kuriame saugomas jo neirstantis kūnas. Tėvas Pijus buvo apdovanotas gydymo galia, biolokacijos, pranašavimo ir sielų pažinimo dovanomis. Daugiau nei penkiasdešimt metų jis guodė, dalijo patarimus gausybei žmonių, prašiusių jo pagalbos. Jo dėka miestelyje buvo pastatytos ligoninės, slaugos namai.
Tęsiame ekskursiją po Gargano pusiasalį. Baltutėlis Peskičio miestelis, atsisukęs į vieną gražiausių Adrijos jūros pakrantės įlankų, Viestė – ant aukšto skardžio iškilęs žvejų miestelis su daugybe siaurų gatvelių ir laiptelių, vedančių į miesto aikštę. Maudynės Adrijos jūroje. Apie 19 val. išvykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Vykstame į imperatoriaus Frydricho II statytą pilį Castel del Monte, dar vadinama Apulijos karūna. Tai didinga aštuonkampė pilis, pavaizduota ant itališkų cento monetų. Pavaikščioję po pilies menes, susipažinę su pilies istorija, tęsiame kelionę į Barletą – viduramžių didmiestį, svarbų kryžiaus žygių riterių centrą. Žavi miesto aikštė su įspūdinga Šventojo Kapo (Santo Sepolcro) bazilika. Šalia bazilikos – didžiulė, „Barletos milžinu“ vadinama daugiau nei 5 metrų aukščio bronzinė Romos imperatoriaus statula. Laisvas laikas pietums. Vėliau vykstame į Tranį – uostą, kuris XI a. išgyveno aukso amžių. Tranio uostas tada tiko kryžiuočiams ir smarkiai išsiplėtė, tapdamas svarbiausiu Adrijos jūroje. XI a. buvo pastatyta romaninė normandų stiliaus šv. Mikalojaus Maldininko katedra. Nakvynė pakrantės viešbutyje.
Po pusryčių vykstame į Barį – Apulijos regiono sostinę. Miestas garsėja puošnia Šv. Mikalojaus bazilika, gyvuojančia daugiau negu septynis šimtus metų, kurioje saugomos stebukladario šv. Mikalojaus relikvijos ir Bonos Sforcos palaikai… Stebuklingos relikvijos pritraukia minias katalikų ir ortodoksų piligrimų. Miros vyskupas, gyvenęs Turkijoje, Šv. Mikalojus – „Kalėdų senelio“ prototipas. Bario centre – iškilusi Svevo pilis, statyta XII a., kurioje gyveno ir kilmingieji, ir nuteisti kaliniai. Netikėtai autentiška šv. Sabinos bažnyčia. Bari Vecchia – raizgytos senamiesčio gatvelės, perkeliančios į viduramžius. Laisvu laiku būtinai pasivaikščiosime imperatoriaus Augusto promenada. Vienoje jos pusėje – siaurų gatvelių išraizgytas Bario senamiestis, kitoje – žydroji Adrijos jūra. Vykstame į alyvuogių aliejaus degustaciją. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Lankome požeminės upės suformuotus karstinius stalagmitų urvus. Kastelanos urvai – didžiausi visoje Italijoje. Užburiantis požeminis pasaulis, ypač turistų mėgiama Baltoji grota. Baltos spalvos tematiką pratęsia elegantiškas iš tolo boluojantis pakrantės miestelis, pusiau išskaptuotas uolose, ‒ Polignano a Mare. Laisvas laikas maudynėms ar pietums viename iš restoranų, įsikūrusių grotose. Toliau keliaujame į Alberobelą, dar vadinamą „trulių“ miestu dėl apvalių nubalintų tradicinių namų kūginiais akmeninias stogais. Žaismingi apskriti namukai su kupolu viduje – liaudiškai vadinami trulli ir statomi iš vietinių klinčių, nenaudojant skiedinio. Juose įsikūrę restoranai, suvenyrų parduotuvės, o baltose siaurose gatvelėse vaikštinėja būriai smalsuolių ir turistų. Balta spalva atspindi Italijos saulę, namukai primena vaikystę ir puikiai nuteikia linksmam pasivaikščiojimui. Vėliau vykstame į Ostūnį, miestą, kurį XVI a. karalienė Bona Sforca gavo kraičio. Nuo trijų kalvų atsiveria žavios Adrijos jūros panoramos. Nuo apžvalgos aikštelės matyti geltono smėlio paplūdimiai. Aplankome impozantišką miestelio katedrą su barokiniu interjeru. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien tyrinėsime vaizdingąjį Salento pusiasalį, ties kuriuo susitinka dvi jūros – Adrijos ir Jonijos. Šis regionas garsėja vietine virtuve, žydrais paplūdimiais ir daugybe miestelių, kuriuos lankant vieną po kito galima pasiekti jūros vandens skalaujamą Galipolį, baroko architektūros paminklais garsėjantį Lečės miestą. Gamta čia sukūrė tokią įvairią pakrančių dekoracijų mozaiką, kad čia galima rasti ir uolų, ir smėlio, ir fiordų, ir grotų… Kelionė į toliausią tašką – Santa Maria di Leuka kaimelį, įsikūrusį tarp Jonijos ir Adrijos jūrų. Pakrantes geriausiai patyrinėti plaukiant laiveliu (už papildomą kainą). Pasidžiaugę saule ir jūra, keliaujame į barokinę pusiasalio sostinę Lečę, vieną gražiausių Pietų Italijos miestų, dar vadinamą Pietine Florencija. Lengvas pasivaikščiojimas po senamiestį leis pamatyti pačius gražiausius architektūros perliukus: Katedros aikštę, romėnų amfiteatrą, seminarijos rūmus, vyskupo rūmus ir katedrą, celestinų vienuolyną ir Šventojo Kryžiaus baziliką.
Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionė į vieną seniausių pasaulio miestą – Materą, gyvuojantį daugiau nei 9000 metų. Su niekuo nepalyginamas miestas miražas, išskirtinis neolito amžiaus kultūros tradicijų ir civilizacijos derinys. Materos pasididžiavimas – vadinamieji sassi (senamiestis), arba uoloje iškalti būstai urvai, išskaptuoti uolėtame tarpeklyje, išsidėstę vienas virš kito be jokios sistemos: aikštės, šuliniai, namai, laiptai, bažnyčios, net prabangūs rūmai iškalti olose. Materoje buvo filmuotas ne vienas filmas. Pasivaikščiojimas po kreivas laiptuotas gatveles nukelia į praeitį, kai daugiau žmonėms rūpėjo stogas virš galvos, nei kokie patogumai. VIII – XIII a. olose glausdavosi Bizantijos vienuoliai, slapstęsi nuo persekiojimų. Ilgainiui kai kurie Materos olų būstai virtę net rūmais ar vienuolynais. Išvykimas iš Materos į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykimas į Neapolio oro uostą. Skrydis Neapolis – Kaunas.