Informacija
Lurdas, Montseratas, Sagrada Familia Barselonoje ir dar daugiau…
2024 m. liepos 11‒18 d.
Kelionės kaina: 790 Eur + lėktuvo bilietas (nuo 260 Eur)
Piligriminė‒pažintinė kelionė
Grupę kelionės vadovas iš Lietuvos
Šioje kelionėje:
- Barselona – elegantiškas Katalonijos miestas su turtinga istorija.
- Aplankome bene garsiausią Marijos šventovę Europoje – Lurdą.
- Monserato benediktinų vienuolynas kalnuose su stebuklais garsėjančia Juodosios Marijos bazilika.
- Viduramžiškas Šv. Jono uolų vienuolynas – ilgą laiką buvęs mistiškos Gralio taurės slėptuve.
- Pirėnų kalnų magija: gražiausi slėniai, ežerai ir viršukalnės.
- Katarų pilys ir jų audringa istorija.
- Figeras ir Port Ligatas – įspūdingi S. Dali namai muziejai.
- Visuomet saulėtos Viduržemio jūros pakrantės.
Į kelionės kainą įskaičiuota | – 7 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais; – transportas kelionės metu (priklausomai nuo grupės dydžio); – kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos; – ekskursinė programa; – kelionės dokumentų sutvarkymas. |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Lėktuvo bilietai Vilnius – Barselona – Vilnius (nuo 260 Eur). Bilietus perkame su rankiniu bagažu (40 x 20 x 25 cm); – papildomi jūsų pasirinkto bagažo mokesčiai; – mokamiems objektams, gidams, ausinukams turėti apie 80 Eur; – Šventosios šeimynos bažnyčia (Sagrada Família) 27 Eur (įėjimo bilietas su audiogidu rusų, anglų, vokiečių kalba). Užsisakyti ir apmokėti – kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu; – kitos asmeninės išlaidos, pietūs, vakarienės; – kelionės medicininių išlaidų draudimas (galime apdrausti BTA draudimu keliautojus iki 75m. amžiaus); – priemoka už vienvietį kambarį nuo 200 Eur; |
Pastabos | – Kelionės programos objektų lankymo tvarka gali keistis; – Organizatorius neatsako už valstybinių institucijų apribojimus; – Savarankiškai perkantys lėktuvo bilietus privalo suderinti pirkimą su kelionės organizatoriumi. |
Kelionės programa
Skrydis Vilnius – Barselona. Atvykus – pervežimas į piligrimų svečių namus. Esant galimybei, vakare siūlome pasigrožėti „grojančiais“ Barselonos fontanais. Paprastai Barselonos fontanai „šoka“ sutemus. Įspūdingas šviesų, muzikos ir vandens šokis dėl pandemijos kurį laiką nevyko. Tikėkimės, kad rudenį Monžuiko fontanų koncertai vėl sugrįš ir galėsime jais pasimėgauti. Nakvynė jaukiuose piligrimų namuose.
Po pusryčių, ryte, dar turėsime laiko aplankyti Sagrada Familia (Barselonos Šventosios Šeimynos bažnyčią), esančią beveik miesto centre. Pakeliui į Monseratą būtinai sustosime pasigrožėti vis naujai gimstančia Antonijo Gaudi svajone, kasmet pamažu įsikūnijančia bažnyčios sienose. Iš miesto pasukę į kalnus, keliausime link seno Benediktinų vienuolyno, iškilusio aukštai ant fantastiškų, lyg išskaptuotų, uolų (1235 m.). Monserato bazilika, įkvėpusi kūrybai ne vieną menininką, saugo Juodosios Dievo Motinos, Katalonijos ir visos Ispanijos globėjos, stebuklingą skulptūrėlę. Piligrimams plūstant į baziliką, iškilo didžiulis vienuolyno kompleksas, piligrimų namai, muziejai ir parduotuvėlės, kalnų keteromis nusidriekė šv. Kryžiaus kelias. Nuo kalnų aukštybėse išaugusio vienuolyno, pastayto saugoti šiai brangiai relikvijai, prasideda Katalonų piligriminis kelias į Santjagą. A. Gaudi projektuotas bažnyčios kiemas, keltuvu užsikėlus į aukščiausias viršukalnes atsiveria nuostabi kalnų panorama…
Po pietų keliaujame į nedidelį Katalonijos miestelį Manresą su jaukiu senamiesčiu, tapusiu piligrimystės centru. XVI a. Jėzuitų ordino steigėjas Ignacas Lojola, atsitolinęs nuo pasaulio, Manresos oloje praleido nemažai laiko maldoje ir apmąstymuose, atvedusių jį prie minties suburti Jėzaus draugiją. Nakvynė piligrimų namuose
Po pusryčių, keliaujant link Pirėnų kalnų, atsiveria nuostabi panorama. Pirėnų kalnai 450 km nusidriekę tarp Biskajos įlankos ir Viduržemio jūros – gamtos sukurta Ispanijos–Prancūzijos siena. Didžiausias kalnų sistemos plotis – 110 km, aukščiausias kalnas – 3404 m (Aneto kalnas). Sustojame kalnų papėdėje aplankyti karališko San Juan de la Peña (šv. Jono Uolos) vienuolyno. Tai buvęs romaninis benediktinų vienuolynas paslėptas kalnuose, pirmųjų Aragono karalių mauzoliejus. Įspūdiga X a. akmeninė koplyčia, pastatyta po uolomis, apžvalginė terasa, nuo kurios atsiveria plačios kalnų panoramos… Tradicija sako, kad šiame vienuolyne viduramžiais nuo maurų buvo slepiama mistinė Gralio taurė. Po gaisrų ir karų buvo pastatytas ir modernus naujas vienuolynas. Modernus naujojo vienuolyno muziejus pasakoja apie vienuolių gyvenimą. Nakvynė kalnų viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien tęsime įspūdingą kelionę Pirėnų kalnų keliais. Pamažu kildami link aukščiausios Baltosios Marijos kalnų perėjos, sustosime gražiausiose vietose pasigėrėti kalnų ežerėliais, viršukalnių didybe, esant galimybei, aplankysime stalagmitų-stalaktitų urvus ar fortą tvirtovę, saugojusią kelius per kalnus. Pavakare atvykstame į Lurdą – svarbią visame pasaulyje Marijos apsireiškimo vietą. Vakare Lurdas nušvinta žvakių švieselėmis – priešais baziliką išsirikiuoja ilgiausia padėkos procesija su pasaulio šalių simbolika ir šventųjų paveikslais. Dalyvaujame vakarinėje žvakių eisenoje. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Pažintis su Lurdu, laisvas laikas susikaupimui, maldai, poilsiui. Aplankome Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo grotą, baziliką, Kristaus Kančios kelią. Esant galimybei, galima išsimaudyti Lurdo šaltinių maudyklėse. Po pietų – lankome Šv. Bernadetos namelį muziejų, dalyvaujame ligonių palaiminimo procesijoje. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien atsisveikiname su Lurdu ir lankysime Akvitanijos katarų pilis, prisiminsime jų istoriją. Išvykstame į Karkasonę, įtvirtintą viduramžišką miestą, garsėjantį geriausiai išlikusiomis viduramžiškomis sienomis, atlaikiusiomis karus ir apsuptis. Šv. Vincento katedroje pamokslavo Šv. Dominykas, buvo palaidotas galingasis riteris Simonas de Montfort. Pakeliui aplankome Minerve – vieną gražiausių Prancūzijos kaimelių. Viduramžiško miestelio centre stūksantys katarų pilies griuvėsiai primena XIII a. įvykius, kai apie pusantro šimto katarų, gynusių pilį, buvo sudeginti ant laužo. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Diena skirta Viduržemio jūros pakrantėms ir garsiajam katalonų tapytojui, grafikui ir skulptoriui Salvadorui Dali. Aplankysime Figerą – gimtąjį S. Dali miestą, kuriame dailininkas gimė ir buvo palaidotas. Pasakojama, kad Figero meras kažkada paprašęs S. Dali padovanoti gimtajam miestui vieną kūrinį, gavo visą muziejų S. Dali darbų. Į buvusį miesto teatrą, primenantį pilaitę, plūsta lankytojai pamatyti didžiausią vienoje vietoje eksponuojamų Dali darbų kolekciją, o kriptoje palaidotas pats dailininkas. Muziejus suskirstytas į tris dalis: pirmoji ir pati svarbiausia – tai pats pastatas, atgimęs iš ugnies suniokoto savivaldybės teatro, sukurtas paties Dali. Antroji dalis sudaryta iš grupės galerijų, prie kurių Dali prisidėjo minimaliai arba visai neprisidėjo. Šioje dalyje galima rasti kitus menininko darbus, pavyzdžiui, instaliacijas. Na, o trečioji muziejaus dalis skirta Dali juvelyrinių dirbinių kolekcijai.
Port Ligatas – tai jaukus pajūrio žvejų miestelis, kuriame galima aplankyti įspūdingą S. Dali namą muziejų, kur menininkas gyveno ir kūrė iki 1982 metų – savo mūzos Galos mirties. Nusipirkęs vieną iš žvejų trobelių, jis prijungė kitus namus. Namai įdomūs vien jau tuo, kad jų planas primena labirintą, sudarytą iš siaurų koridorių, vedančių į keistų formų kambarius su antikiniais baldais, kilimais, džiovintų gėlių puokštėmis. Apsilankiusius menininko name sveikina stovinti meška… Aplankius namą muziejų galima pasivaikščioti jūros pakrantėmis, išsimaudyti, pailsėti. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių dar liks laiko susipažinti su Barselonos miestu. Ekskursija po Barseloną pėsčiomis ir miesto transportu. Ispanijos aikštė, elegantiškoji La Rambla promenada, paminklas Kolumbui, Gotikos kvartalas su Barselonos katedra, senaisiais karalių rūmais, spalvingasis turgus, Laisvas laikas.
Pervežimas į oro uostą. Skrydis Barselona – Vilnius.