Informacija
2024 m. gruodžio 1–13 d.
Su kelionės vadovu iš Lietuvos
Kelionės kaina: 1950 Eur + lėktuvo bilietai (nuo 570 Eur)
Keliaujant po Jungtinius Arabų Emyratus daugybę kartų tenka girdėti žodžius „didžiausias, ilgiausias, gražiausias…iausias pasaulyje”. Jeigu norite pamatyti besipildančias dykumų klajoklių legendų svajones, tai keliaukime į Dubajų, Abu Dabį, užsukime į kontrastingąjį Omaną!
Į kelionės kainą įskaičiuota | · Ekskursinė programa; · pažintinė–poilsinė kelionė miniautobusu ir džipais su anglakalbiu gidu vairuotoju; · kartu vykstančio iš Lietuvos kelionės vadovo vertėjo paslaugos; · 10 nakvynių kokybiškuose 3–4* viešbučiuose su pusryčiais ir autentiškoje arabiško stiliaus palapinėje; · 1 vakarienė Wahiba dykumoje; · įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai (išskyrus pažymėtus žvaigždute); · 4×4 dykumos safaris Wahiba dykumoje; · angliškai kalbantis vietinis gidas; |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | · Tarptautinis skrydis Vilnius–Stambulas–Dubajus/Maskatas–Stambulas–Vilnius (skrydžius vykdo Turkish ailines oro linijos; kaina nuo 570 Eur); Registruojamas 23 kg (maksimalūs išmatavimai 100x50x80 cm) ir rankinis 8 kg bagažai (maksimalūs išmatavimai 55x40x23cm); · sveikatos draudimas kelionės metu (galime apdrausti BTA draudimu keliautojus iki 75 m. amžiaus); · lankomi objektai, programoje pažymėti žvaigždute: – Ras al Jinzo vėžlių rezervatas (8 OMR – apie 18 Eur); – pasikėlimas į Burj Khalifa bokštą (35–89 Eur/ asm.); – Luvro meno muziejus (apie 15 Eur/asm.); · Asmeninės išlaidos; arbatpinigiai gidams (3–5 Eur/asm./dienai) ir vairuotojui (2–3 Eur/asm./dienai); · Miesto mokesčiai viešbučiuose JAE (~10 Eur/asm./už naktį, išsamesnė informacija bus pateikta atmintinėje); · Išvažiavimo iš Jungtinių Arabų Emyratų mokestis (20–25 Eur/asm); · Omano Sultonato viza (~50 Eur); · Transportas ir bilietai į pačių pasirinktus objektus laisvo laiko metu; · Priemoka už vienvietį kambarį – 650 Eur. |
Pastabos | – Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios. – Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos gali keistis; – Lėktuvo bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami; – Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 8 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionės kaina gali būti perskaičiuojama. – Kelionei reikalingas LR piliečio pasas, galiontis ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. |
Kelionės programa
Skrydis į Dubajų. Pervežimas į viešbutį. Dubajus – tai vieno didžiausio emyrato sostinė įsikūrusi įspūdingoje Persų įlankos pakrantėje. Įlanka dalina miestą į dvi dalis – šiaurinė miesto dalis vadinama Deira (Dayrah), pietinė – Bur Dubajus. Tai svarbus Artimųjų Rytų uostas ir verslo centras, antras pagal brangumą miestas regione. Dubajaus istorijos pradžioje archeologai aptiko nestoriečių bažnyčių griuvėsius (III a.), vėliau į šias teritorijas atsikėlė Banijasų beduinų gentis besislapstanti nuo musulmonų persekiojimo. Ši klajoklių gentis vertėsi žvejyba ir grūdų auginimu. XIX a, pabaigoje Dubajus buvo skurdus ir izoliuotas miestas, gyvenantis daugiausia iš perlų žvejybos, bet vėliau tapo anglų kolonijos administraciniu centru, o 1971 m. septyni nepriklausomi emyratai susijungė ir taip gimė Jungtiniai Arabų Emyratai… Dubajaus emyras tapo šalies viceprezidentu, o Al Maktumo šeima, iki šiol valdanti Dubajų, nusprendė Dubajų paversti moderniausiu pasaulio miestu. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.
Pusryčiai. Šiandien mūsų laukia pažintis su Dubajaus miestu (autobusu ir pėsčiomis): istorinis Bastakijos rajonas su siaurų gatvelių labirintais, rytietiškižais turgeliais ir kitas beduiniškos kultūros palikimas. Čia galima pamatyti senuosius turtingų pirklių namus su vėjo bokštais – arabų šalims būdinga vėdinimo sistema. Šis rajonas leidžia sugrįžti kelis šimtmečius atgal ir atrasti senąjį klestintį XIXa. pabaigos pirklių ir žvejų Dubajų, prisiglaudusį visai šalia itin modernaus ir skubančio megapolio. Įspūdingosios dirbtinės salos – Džumeiros Palmės pramintos aštuntuoju pasaulio stebuklu. Prabangių gyvenamųjų namų, privačių vilų ir viešbučių karalystė. Atlantis The Palm – vienas didžiausių pasaulio viešbučių. Miesto simboliu tapęs vienas garsiausių Dubajaus statinių – ištaigingas burės formos viešbutis Burj Al Arab. Pravažiuojame milžinišką Fatimidų stiliaus Džumeiros mečetę – svarbų musulmonų piligrimų centrą ir vienintelę mečetę Dubajuje, kuri tam tikromis valandomis atvira ir nemusulmonams. Sąjungos rūmai, kuriuose 1972 m.buvo pasirašytas Jungtinių Arabų Emyratų sukūrimo aktas.
Lankome Dubajaus muziejų, įsikūrusį Al Fahidi forte, pastatytame 1787 m. ir beveik du šimtus metų saugojusiame gyventojus nuo pavojų iš jūros pusės. Muziejuje demonstruojamos spalvingos diaramos, atkuriančios Dubajaus kasdienio gyvenimo vaizdus, povandeninio pasaulio panoramos, vietinių amatininkų gaminiai. Užsuksime į vieną didžiausių pasaulyje aukso turgų, kuriame galima įsigyti juvelyrinių dirbinių ir net aukso luitų pigesnėmis nei bet kur pasaulyje kainomis. Arabai auksą vertina labiau nei sidabrą ir mėgsta pasigirti, kad jie yra didžiausi aukso eksportuotojai, auksas čia perkamas pagal svorį. Sakoma, kad vien tik turgaus parduotuvių vitrinose guli daugiau nei 25 tonos aukso, čia galima išvysti rekordinio dydžio auksines apyrankes, brangius vestuvinius papuošalus, išskirtinius arabiškus juvelyrų darbus su briliantais, perlais ir kt. Jei auksas nedomintų, bus galima apsilankyti šalimais esančiame prieskonių turguje. Vakarinė Dubajaus panorama geriausiai atsiveria iš Burj Khalifa dangoraižio*, iškilusio virš miesto panoramos 828 m. Jį pastačius, buvo sumontuoti greičiausi pasaulyje liftai keliantys į apžvalgos aikštelę dangoraižio pusiaukelėje (442 m). Iš jos atsiveria svaiginantis šiuolaikinio miesto vaizdas.Nusileidę žemyn galėsime pasidžiaugti fontanų muzikos ir šviesos šou. Burj Khalifa ežere įspūdingi šokantys fontanai garsėja pasauliniais rekordais: aukščiausi, ilgiausi, gražiausi… Dubajaus fontanai priklauso gretimam didžiausiam pasaulyje prekybos kompleksui Dubai Mall, valdančiam per milijoną kvadratinių metrų. Tik trečdalis jų yra parduotuvės, mat Dubajaus prekybos centrai – ne tik verslas, o ir Emyrato pasididžiavimas. Po vakarinio koncerto grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių – pervežimas į Abu Dabį. Tai Didžiausias ir turtingiausias Abu Dabio emyratas su tokio paties pavadinimo sostine. Vos įvažiavus į dykumos emyratą stebina žaliuojančios palmės ir vaiski augmenija. Dar neseniai Abu Dabis buvo skurdus salos kaimas su lūšnelėmis be elektros ir vandens. Šiandien – tai modernios architektūros miestas skendintis vešliuose parkuose, su didingais mečečių minaretais, nuostabiais fontanais, plačiomis krantinėmis ir prašmatniais viešbučiais. Pravažiuojame Didžiąją šeicho Zaido mečetę – vieną iš didžiausių ir prabangiausių pasaulyje musulmonų mečečių. Ji buvo statyta 1996–2007 m., ir dedikuota pirmajam JAE prezidentui šeichui Zaidui bin Sultanui al Nahjanui. Mečetės minaretai siekia 107 m aukštį, daugybė kolonų, 57 kupolai, vienu metu čia gali melstis apie 41 000 maldininkų… Abu Dabis – JAE sostinė. Prezidento rezidenciją supa prestižiniai rajonai, Baltasis fortas, saulėtos miesto aikštės ir parkai. Vėliau lankome Abu Dabio Luvro meno muziejų*. Tai išties unikalus meno ir civilizacijų muziejus, Paryžiaus Luvro filialas, neoficialiai vadinamas Luvru smėlynuose. Tai pirmas Luvro filialas užsienyje, ir vien už teisę naudoti šį vardą, 30 metų Abu Dabis sumokės kone pusę milijardo eurų. Prancūzijos prezidentas pats atidarė garsiojo Paryžiaus muziejaus filialą Abu Dabyje, vadindamas jį civilizacijų tiltu. Abu Dabio kultūros paveldo kaimelyje, susipažinsime su Abu Dabio emyrato praeitimi, pamatysime amatininkus tradiciniu būdu gaminančius metalo ir stiklo dirbinius, puodus. Pravažiuosime Formulės 1 lenktynių trasą ir Ferrari World parką. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai viešbutyje ir pervežimas į Buhreimo oazę, sodų ir parkų ir šaltinių miestą Al Ainą. Al Ain arabų kalba reiškia „šaltinis“. Šioje žalioje oazėje galima atpažinti beduinų svajonių miestus, autentiškose prekyvietėse – turguose galima įsigyti tradicinių prieskonių, kvepalų, papuošalų. Mieste gausu Bronzos amžiaus paminklų: antkapių rastų Jebel Hafeet kalne, Al Hili archeologiniame parke, o istoriniai radiniai eksponuojami Centriniame Al Aino nacionaliniame muziejuje. Lankome Qasr Al Muwaiji fortą – buvusio šeicho Khalifa bin Zayed Al Nahyan gimtuosius namus. Istorikai nesutaria dėl tikslios Zaido gimimo datos, bet būtent jam tapus Abu Dabio emyru 1971 m. buvo įkurti Jungtiniai Arabų Emyratai. Nakvynė viešbutyje Al–Aine.
Po pusryčių išvykstame į Omano sostinę Maskatą. Kertame JAE – Omano sieną, mus pasitinka Omano gidas. Omano sultonatas – tikras desertas kelionių gurmanams, ieškantiems masinio turizmo nepaliestų kraštų. Keliai čia puikūs, miestai švarūs, šalis įvertinta tarp saugiausių pasaulio valstybių, daug dėmesio skiriama tvariam turizmui, unikalios gamtos ir kultūros išsaugojimui. Omano sostinė Maskatas yra vienas seniausių miestų pasaulyje. Pirmosios gyvenvietės čia įsikūrė dar šeši tūkstančiai metų prieš Kristų. Nors XX a. pabaigoje Maskatas pradėjo keistis ir modernėti, bet sostinėje nepamatysite dangoraižių, naujiems pastatams taikomi griežti aukščio ribojimai. Daugiau nei 1000 metų Omanas buvo svarbi prekybos kryžkelė Persijos įlankoje, garsėjo laivybos įgūdžiais. Iki mūsų dienų Maskatas išliko tankiausiai apgyvendintu šalies miestu, o jo pavadinimas reiškia vietą, kurioje išmetamas inkaras. Sostinės pažintį pradėsime nuo baltojo Maskato Operos teatro, pastatyto 2011-aisiais metais sultono Kabušo, didelio vakarų meno ir muzikos gerbėjo. Anglų projektuotame teatre gali tilpti 1100 žiūrovų. Pastatą supa nuostabūs sodai, viduje įrengtos kavinės, restoranai, prabangios parduotuvės ir meno galerija. Al Alam rūmai – viena iš šešių oficialių sultono Kabuso rezidencijų, tapusių Maskato simboliu. Šalimais stūkso portugališki fortai dvyniai Al Jalali ir Al Mirani bei Jahili mečetė. Bait Al Zubair muziejuje galima susipažinti su šalies kultūra, turtingu paveldu, sustojus Al Riyam miesto parke prie gigantiškos smilkalinės su vaizdu į Sultono Kabuso uostą pasigrožėti miesto pakrantės panorama. Grupės pageidavimu užsuksime į garsųjį Ritz viešbutį, kuriame susipažinsime su pačių brangiausių pasaulyje „Amouage” kvepalų istorija. Vėliau pasivaikščiosime po senąjį Matros turgų (souq), dvelkiantį prieskoniais ir smilkalais, bosvelijų derva ir mira, paganysime akis raibuliuoančiose audinių spalvose, sidabro papuošalų gausybėje, kadaise garsinusių Omaną visame pasaulyje. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Lankysime didžiąją sultono Kabušo mečetę* Maskate, baigtą statyti 2001 metais. Tai pagrindinė mečetė Omane, jos grindis puošia rankų darbo iranietiškas kilimas. Tradicinės omanietiškos architektūros mečetės projekto rengime dalyvavo beveik visos islamiško pasaulio šalys, smiltainis buvo gabenamas net iš Indijos. Ištaiginga ir prabangi pagrindinė maldos salė gali sutalpinti 6 600 maldininkų… Dekoruota, arkomis dabinta Kabušo mečetė primena ornamentuotą brangakmenių skrynelę: drožinėtos medžio durys, elegantiški šviestuvai ir kitos prašmatnybės. Tai ne tik maldos namai sultonate, bet ir islamiškos kultūros bei meno centras.
Aplankę mečetę paliekame Maskatą ir keliaujame vaizdingu Šabo vadės slėniu link Bimah smegduobės. Tai viena gražiausių atvirų karstinių įdubų Omano įlankoje, nes čia galima ne tik pasigėrėti gamtos stebuklu, bet ir nusileidus laipteliais išsimaudyti smaragdinio vandens baseinėlyje tyvuliuojančiame tarpeklyje. Vėliau siūlome įspūdingą pasivaikščiojimą siaurais keliukais tarpeklio šlaituose. Tai gali būti vienas iš įsimintiniauių kelionės įspūdžių: turkio spalvos tvenkinukai, datulių ir bananmedžių plantacijos, kuriose skraido ryškiaspalviai tulžiai, ištvermingiausių laukia urve pasislėpęs kalnų krioklys. Suras – vienas svarbesnių žvejų gyvenviečių. Tai istorinis jūrininkų miestas, išaugęs iš judrios prieskonių prekyvietės su Rytų Afrika. Tikima, kad čia gimė didysis keliautojas jūrininkas Sinbadas. Miestas išties garsėjo arabiškų medinių laivų, vadinamų Dhow, statyklomis. Keletą tokių laivų galima dar ir dabar pamatyti plūduriuojančių vaizdingose miestelio pakrantėse. Žydra jūra, geltonos saulėtos pakrantės – tai gražiausi Omano vaizdai. Vakare vyksime į Ras al Jinzo vėžlių rezervatą*. Tai unikali vieta, nes čia deda kiaušinius žaliųjų jūrinių vėžlių patelės. Žinoma, daugiausia jų galima pamatyti perėjimo sezono metu – vasarą, bet visuomet verta užsukti į šią vietą dėl nuostabios pakrantės. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Diena skirta poilsiui kurortiniame miestelyje Ras Al Haddas. Laukiniai paplūdimiai, ramaus užutėkio prieglobstis, iš jūros grįžtančios žvejų valtys su laimikiu, skani vakarienė iš šviežiai pagautos žuvies. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Džalan Bani Bu Ali (Jalan Bani Bu Ali) kurį garsina XI a. statyta mečetė su 52 kupolais. Kelionė į Wadi Bani Khalid natūralų vandens parką ir vieną didžiausių tarpeklių šalyje. Vietiniai gyventojai dažnai rengia iškylas ir pasivažinėjimus išsausėjusių upių kanjonuose. Lengvas pasivaikščiojimas iki maudynių vietos ir – poilsiui – nuotaikingos maudynės (reikalingi vandens batai ir maudymosi kostiumas pagal vietines tradicijas). Atsigaivinę keliausime į Vahibos dykumą. Įspūdinga rausvo smėlio karalystė, safaris per kopas, kupranugariai, saulės palydėjimas užsilipus ant kopų, arabiška kava su datulėmis ir puiki vakarienė. Laukdami saulėlydžio neužmatomų kopų platybėse, pajusime šviesos ir šešėlių žaismą, kas akimirką besikeičiančias vakaro spalvas. Nakvynė beduinų palapinėse ar stovyklavietėje su visais patogumais.
Dar prieš pusryčius kopose pasiksime saulę. Grįžę ir papusryčiavę, keliausime į Birkat Al Mavzo kaimelį Džabal Ak Akdaro kalno papėdėje. Kaimelį supa datulių giraitės, garsina vienas tobuliausių šalyje akvedukų. Kaime įrengta senovinė Falaj Al Khatmeen drėkinimo sistema saugoma UNESCO ir laikoma Omano indėliu į pasaulio žemdirbystes vystymą. Tarp apgriuvusių namų yra išlikęs žemėje esantis senovinis katilas, kuriame viso kaimo gyventojai troškindavo mėsą ir gamindavo tradicinį patiekalą shuwa. Pagal galimybes aplankysime vaizdingą, bet jau apleistą, Al Saybani kaimą su moliniais nameliais. Dėl vandens gausos ir terasų, kuriose visus metus auginamos daržovės ir vaisiai, Al Akdaro kalnai dar vadinami žaliaisiais sodais. Čia apsilankiusios Britanijos princesės Dianos vardu pavadinta gražiausia apžvalgos aikštelė. Vėliau sustosime Dian‘s Point ir Sayq apžvalgos taškuose. Dieną praleisime vaikščiodami terasomis, kvėpuodami gaiviu oru ir grožėdamiesi kvapą gniaužiančiomis panoramomis. Siauru kalnuotu keliuku ir virš tarpeklio kabančiu mediniu tiltu pasieksime Al Sogara (Al Suwjara) kaimą, kuris įsikūręs aukštų kalnų šlaite, ilsėsimės, grožėsimės niekada nenusibostančiais kalnais. Atvykimas į Nizvą – vieną seniausių Omano miestų, buvusią šalies sostinę. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių – pažintis su Nizva, Omano tradicijų šerdimi. Iki pat 1959 m. Nizva ir aplinkui esančios teritorijos buvo nepriklausoma šalis, valdoma religinio lyderio – imamo.Praeityje tai buvo svarbus religinis, prekybinis, švietimo ir meno centras. Mieste gyveno valdytojai, mokslininkai ir meninkai… Senosios sostinės senamiestis – vienas didžiausių Persijos Įlankoje. Iki XX a. vidurio Omane veikė tik mektebės (musulmonų pradinės mokyklos). Mokslas buvo neprivalomas. 2004 m. buvo įkurtas Nizvos universitetas. Lankome vieną seniausių Omane Nizvos fortą, pastatytą XVII amžiuje ir tapusį miesto klestėjimo simboliu. Jei bus laiko, užsuksime į tradicinį miesto turgų paragauti geriausios arabiškos chalvos, kurios pirkti čia atvykstama iš visų Omano kampelių. Vėliau išvyksime link aukščiausio kalno Omane – Jebel Shams (2997 m). Jo pavadinimas reiškia Saulės kalnas. Autobusu užsikėlę į kalną pasivaikščiosime Omano „balkonais“ – terasomis nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Wadi Ghul – didijį Arabijos kanjoną. Lengvo žygio pėsčiomis metu bus proga pasidaryti puikių fotografijų, priėjus Sab Bani Khmis kaimo krioklį – galimybė išsimaudyti. Pasivaikščioję ir pasigrožėję gamta (apie 3,5 val.), aplankysime Al Hamra kultūrinį kaimą su Bait Al Safa istoriniu muziejumi, įsikūrusiu šeicho namuose ir gyvai pasakojančiu apie Omano tradicijas. Galėsime patys išbandyti išsikepti omanietišką duoną ar pasidaryti veido kaukę iš santalo medžio, rožių vandens ir kvapniųjų aliejų. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Išvykstame į Maskatą. Kelionės metu Bait Al Zubair muziejuje* galima susipažinti su šalies kultūra, turtingu paveldu, sustojus Al Riyam miesto parke prie gigantiškos smilkalinės su vaizdu į Sultono Kabuso uostą pasigrožėti miesto pakrantės panorama. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai viešbutyje. Laisva diena Maskate – poilsis arba savarankiški miesto tyrinėjimai. Pageidaujantys galės apsilankyti Operoje, ar patyrinėti Dimaniyat salas, apsipirkti ar įsigyti suvenyrų, ar leistis į savarankiškus vietos kultūros, gamtos tyrinėjimus. Nuo ankstyvo ryto laiveliai plukdo į netoliese esantį gamtos rezervatą, kur gyvena reti paukščiai, pilna vėžlių, galima pasideginti ir pasimaudyti ar net panardyti. Priklausomai nuo sezono, galima plaukti stebėti banginių ir delfinų. Šias ekskursijas, už papildomą mokestį, bus galima užsisakyti vietoje. Galima rinktis iš dviejų programų: tik delfinų stebėjimą (trukmė 2 val.); delfinų stebėjimą ir nardymą Bandar Khiran įlankoje (trukmė 3 val.). Plaukiant laivu bus galima grožėtis Omano pakrante, miesto vaizdais. Kapitonas padės atpažinti skirtingas delfinų rūšis. Jei nusišypsos laimė, pamatysime ir banginius. Vakare pervežimas į oro uostą.
Skrydis Maskatas – Stambulas – Vilnius 02:15 – 11.05